به گزارش افکارنیوز،

مراسم اختتامیه سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دقایقی پیش در تالار وحدت تهران برگزار شد و برگزیدگان جوایز خود را از هیات داوران این جشنواره دریافت کردند.

اخبار فرهنگ وهنر - فهرست کامل برگزیدگان جشنواره بین المللی فجر در دوره سی و هشتم در بخش‌های مختلف به شرح زیر است:

مسابقه بخش صحنه ای

طراحی حرکت:

مجتبی رستمی فر برای طراحی حرکت نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

سعید اسد سنگابی برای طراحی حرکت نمایش «ننه مده آ» از فسا

محمدرضا فرجی برای طراحی حرکت نمایش «در دهانم حرف بزن» از بندر دیر

طراحی نور:

رضا خضرایی برای طراحی نور نمایش‌های «بیگانه درخانه» و «کریم لوژی» از تهران

احسان طاهری برای طراحی نور نمایش «چند روایت نامعتبرازآنچه نمی‌دیدیم» از ارومیه

علیرضا میرانجم برای طراحی نور نمایش «است» از تهران

ایمان نخلستانی برای طراحی نور نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

فرشاد نصیری برای طراحی نور نمایش «شازده احتجاب» از تهران

طراحی صدا و آرایه‌های صوتی:

علیرضا اکبریان برای طراحی صدای نمایش «بیگانه در خانه» از تهران

بهرام بهاری برای طراحی صدای نمایش «رسن‌های گور» از بیجار

مهرداد حبیبیان برای طراحی صدای نمایش «باق وحش» از شهرکرد

آرمین خیر دان برای طراحی صدای نمایش «شاه ماهی» از تهران

طراحی گریم:

ماریا حاجی‌ها برای طراحی گریم نمایش «کریم لوژی» از تهران

فاطیما حزباوی برای طراحی گریم نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

مریم رخام برای طراحی گریم نمایش «چند روایت نا معتبرازآنچه نمی‌دیدیم» از ارومیه

عباس قنبری برای طراحی گریم نمایش «در دهانم حرف بزن» از بندر دیر

موسیقی:

حسین اصیلی برای موسیقی نمایش «دست هایت کو مم حسن» از یاسوج

امیرحسین الله دادی برای موسیقی نمایش «بیگانه در خانه» از تهران

بهزاد بختیاری برای موسیقی نمایش «شازده احتجاب» از تهران

فرشاد دهنوی برای موسیقی نمایش «مارلون براندو» از تهران

بهرنگ عباس پور برای موسیقی نمایش «تن‌ها خرچنگ خانگی لای ملافه هاخانه می‌کند اتللو» از تهران

مهرداد علی پور برای موسیقی نمایش «صدمین سالگرد فتح گریه» از گچساران

بهفر کایدی برای موسیقی نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

طراحی لباس:

پگاه ترکی برای طراحی لباس نمایش «کریم لوژی» از تهران

سارا حسین پور برای طراحی لباس نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

عماد الدین رجبلو برای طراحی لباس نمایش «متساوی الساقین» ازگرگان

افشین زمانی برای طراحی لباس نمایش «شازده احتجاب» ازتهران

مقدی شامیریان برای طراحی لباس نمایش‌های «تن‌ها خرچنگ خانگی لای ملافه هاخانه می‌کند اتللو» و «مارلون براندو» از تهران

شیما میرحمیدی برای طراحی لباس نمایش «شاه ماهی» از تهران

طراحی صحنه:

پوریا اخوان برای طراحی صحنه نمایش «است» از تهران

روحان امامی برای طراحی صحنه نمایش «شاه ماهی» از تهران

ابراهیم پشت کوهی برای طراحی صحنه نمایش «تن‌ها خرچنگ خانگی لای ملافه‌ها خانه می‌کند اتللو» از تهران

عماد الدین رجبلو برای طراحی صحنه نمایش «متساوی الساقین» از گرگان

مجتبی رستمی فر برای طراحی صحنه نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

مهرداد علی پور برای طراحی صحنه نمایش «صدمین سالگرد فتح گریه» از گچساران

مریم کلانتری برای طراحی صحنه نمایش «چند روایت نامعتبر ازآنچه نمی‌دیدیم» از ارومیه

بازیگری زن:

الناز حبیبی برای بازی در نمایش «شاه ماهی» از تهران

شیرین دژاگاه برای بازی در نمایش «همه فرزندان مکبث» ازاهواز

الهام شعبانی برای بازی در نمایش «کمیته نان» از تهران

یلدا عباسی برای بازی در نمایش‌های «کمیته نان» و «مارلون براندو» از تهران

آرزو عبدالهی برای بازی در نمایش «باق وحش» از شهرکرد

رومینا مومنی برای بازی در نمایش «بیگانه در خانه» از تهران

بازیگری مرد:

امین ابراهیمی برای بازی در نمایش «قزل حصار» از کوهدشت

امیر جدیدی برای بازی در نمایش «شاه ماهی» از تهران

مجید رحمتی برای بازی در نمایش «کریم لوژی» از تهران

علی شادمان برای بازی در نمایش «شاه ماهی» از تهران

مهرداد فلاحی برای بازی در نمایش «ژنتیک ...» از مشهد

علی پویا قاسمی برای بازی در نمایش‌های «شازده احتجاب» و «مارلون براندو» از تهران

نوید محمد زاده برای بازی در نمایش «بیگانه در خانه» از تهران

نمایشنامه نویسی:

عماد الدین رجبلو برای نگارش نمایشنامه «متساوی الساقین» از گرگان

مهران رنجبر برای نگارش نمایشنامه «کریم لوژی» از تهران

احمد سلگی و رضا بهاروند» برای نگارش نمایشنامه «شاه ماهی» از تهران

مهسا غفوریان برای نگارش نمایشنامه «ژنتیک ...» از مشهد

سیدمحمد مساوات برای نگارش نمایشنامه «بیگانه در خانه» از تهران

کارگردانی:

رضا بهاروند برای کارگردانی نمایش «شاه ماهی» از تهران

رضا بهرامی برای کارگردانی نمایش «کریم لوژی» از تهران

عماد الدین رجبلو برای کارگردانی نمایش «متساوی الساقین» ازگرگان

مجتبی رستمی فر برای کارگردانی نمایش «همه فرزندان مکبث» از اهواز

افشین زمانی برای کارگردانی نمایش «شازده احتجاب» از تهران

مهسا غفوریان برای کارگردانی نمایش «ژنتیک ...» از مشهد

سیدمحمد مساوات برای کارگردانی نمایش «بیگانه در خانه» از تهران

مسابقه تئاتر خیابانی

موسیقی:

گروه موسیقی نمایش «دست... کاری» از تهران

گروه موسیقی نمایش «سایلنت» از لاهیجان

گروه موسیقی نمایش «سیرک» از تهران

طراحی فضا:

مارال ایزدبخش برای طراحی فضای نمایش «قهرمان کیست؟» از بوشهر

محمد قدیمی و حسنا قبادی برای طراحی فضای نمایش «چیز میز» از ایلام

سمیه مهری برای طراحی فضای نمایش «سیرک» از تهران

بازیگری مرد:

میلاد رمضانی برای بازی در نمایش «سیرک» از تهران

میثم سرآبادانی برای بازی در نمایش «بی پیش بی اجاره» از تفرش

سامان شکیبا برای بازی در نمایش‌های «سیرک» از تهران و «میمون کشی» از دهلران

احمد صمیمی برای بازی در نمایش «قهرمان کیست؟» از بوشهر

مصطفی کولیوندی برای بازی در نمایش «بل ۲۱۴» از دهلران

بازیگری زن:

مرجان آقانوری برای بازی در نمایش «میمون کشی» از دهلران

مارال ایزدبخش برای بازی در نمایش «قهرمان کیست؟» از بوشهر

فاطمه حسنی برای بازی در نمایش «مین» از خمینی شهر

فاطیما درستکار برای بازی در نمایش «سیرک» از تهران

مرجان قاسمی برای بازی در نمایش «بل ۲۱۴» از دهلران

حسنا قبادی برای بازی در نمایش «چیز میز» از ایلام

ساغر کیخا برای بازی در نمایش «گل پری» از زاهدان

طرح و ایده پردازی:

مارال ایزدبخش و رضا بهرامی برای طرح و ایده نمایش «قهرمان کیست؟» از بوشهر

سعید بادینی برای طرح و ایده نمایش «گل پری» از زاهدان

مصطفی کولیوندی برای طرح و ایده نمایش «بل ۲۱۴» از دهلران

سمیه مهری برای طرح و ایده نمایش «سیرک» از تهران

کارگردانی:

امیر امینی برای کارگردانی نمایش «شال برون» از لاهیجان

مارال ایزدبخش برای کارگردانی نمایش «قهرمان کیست؟» از بوشهر

سعید بادینی برای کارگردانی نمایش «گل پری» از زاهدان

سعید خیرالهی برای کارگردانی نمایش «میمون کشی» از دهلران

سمیه مهری برای کارگردانی نمایش «سیرک» از تهران

مسابقه به علاوه فجر

نمایش «در کشور شما قابل دسترس نیست» به کارگردانی ندا تمیمی / تماشاخانه دیوار چهارم

نمایش «رهایی از شائولین» به کارگردانی متین اوجانی / تماشاخانه دیوار چهارم

نمایش «مانداب» به کارگردانی مهدی کیهان نژاد و فردین افشارفر / عمارت نوفل لوشاتو

نمایش «مثل خاراندن زخم بعدازخوب شدن» به کارگردانی فرانک فروتن /عمارت نوفل لوشاتو

نمایش «وقتی همه خواب بودیم» به کارگردانی حمید عبدالحسینی /خانه نمایش مهرگان

نمایش «ویرانه‌های زیبا» به کارگردانی علی‌اصغر کیاثلاثی/خانه نمایش دا

مسابقه رادیو تئاتر

افکت زنده یا فولی آرت:

هادی رحیمی برای «گروهبان» از بیرجند

محمدرضا قبادی فر برای «رهایی در بند» از تهران

نرگس موسی پور برای «عروس فراه» از تهران

سعید نعمتیان برای «آهسته با گل سرخ» از تهران

تهیه‌کنندگی:

هانیه پیرامی برای «گروهبان» از بیرجند

انسیه سمیع پور برای «عروس فراه» از تهران

امیرهوشنگ کریم نیا برای «کسوف» و «آهسته با گل سرخ» از تهران

بهرام نوری برای «کادوی تولد» از رشت

بازیگری زن:

شیما جانقربان برای «رهایی در بند» از تهران

نگین خامسی برای «کسوف» از تهران

حوا خلیلی برای عروس فراه» از تهران

زینب شعبانی برای «از ورشو تا تهران» از رشت

ام‌البنین کوهستانی برای «گروهبان» از بیرجند

نرگس موسی پور برای «آهسته با گل سرخ» از تهران

بازیگری مرد:

بهادر ابراهیمی برای «کسوف» از تهران

مهدی حق گو برای «گروهبان» از بیرجند

مجید حمزانلویی برای «تورغه» از بجنورد

امیر زنده دلان برای «عروس فراه» از تهران

بهرام سروری نژاد برای «رهایی دربند» از تهران

احمد لشینی برای «آهسته با گل سرخ» از تهران

نمایشنامه‌نویسی‌:

مجید حمزانلویی برای «تورغه» از بجنورد

مهسا طالبی برای «از ورشو تا تهران» از رشت

سمیه محسنی نیک برای «گروهبان» از بیرجند

سولماز ملکی برای «آخماز» از اردبیل

کارگردانی:

شیرین سپهراد برای «آهسته با گل سرخ» از تهران

حمیدرضا سلحشور برای «گروهبان» از بیرجند

داریوش شهبازی برای «کسوف» از تهران

مهدی طهماسبی برای «رهایی در بند» از تهران

پیمان قریب پناه برای «عروس فراه» از تهران

رادیوتئاتر:

«آهسته با گل سرخ» به کارگردانی شیرین سپهراد از تهران

«عروس فراه» به کارگردانی پیمان قریب پناه از تهران

«کسوف» به کارگردانی داریوش شهبازی از تهران

«گروهبان» به کارگردانی حمیدرضا سلحشور از بیرجند