به گزارش افکارنیوز،

بازیگر نقش «کاپیتان آمریکا» از ترامپ و دولتش خسته شده است. بعد از ظهر روز یکشنبه ترامپ در یک جلسه مطبوعاتی با مقامات بهداشتی به آمریکایی‌ها گفت که «آرامش» داشته باشند. او اعلام کرد که دولت وی کنترل فوق العاده برای جلوگیری از همه گیر شدن این ویروس در آمریکا را انجام داده است.

اخبار چهره ها - تا کنون در این کشور ۳ هزار مورد مبتلا به ویروس گزارش شده و ۶۱ مورد مرگ بر اثر آن ثبت شده است.

ترامپ گفته بود: همه ما عالی خواهیم بود و همه ما خوب خواهیم شد.با این حال در همان جلسه، اعضای کارگروه کاخ سفید مدعی شدند آینده بحرانی تری را بر اثر این ویروس خواهند داشت.

آنتونی فاوسی، یک کارشناش ارشد بیماری‌های عفونی گفت: بدترین حالت ممکن، پیش روی ما است. او همچنین تاکید کرد ایالات متحده اکنون در یک نقطه بسیارحیاتی قرار دارد. رستوران‌ها و سینما‌های این کشور به مرور در حال بسته شدن هستند.

ترامپ در مورد ویروس کرونا که تا کنون بیش از ۶ هزار نفر را کشته است، هشدار داد که برای افراد سالخورده و آسیب پذیر بسیار خطرناک است. اما گفت که افراد جوان‌تر به اندازه افراد سالخورده تحت تاثیر قرار نگرفته اند. این در حالی است که مقامات بهداشت محدودیت‌های مسافرتی را برای هر سنی در سراسر جهان اعمال کرده اند.

پس از این موضوع ترامپ کنفرانس خبری را ترک کرد و با امتناع از پاسخ مطبوعات اعلام کرد که مجبور است چند تماس بگیرد. مایک پنس که رهبری کارگروه ویروس را بر عهده دارد، بقیه جلسه را برگزار کرد.

کریس ایوانز منتقد صریح ترامپ، به اقدامات او واکنش نشان داده است،او نوشت: رئیس جمهور بعد از کنفرانس طولانی و بی نتیجه خود بدون حتی جواب یک سوال، صحنه را ترک می‌کند.

اخبار چهره ها - ایوانز ادامه داد: آمریکا جواب می‌خواهد، آمریکا به رهبری نیاز دارد. آمریکا رئیس جمهوری نمی‌خواهد که در این اوضاع بحرانی از صحنه خارج شود و به مایک پنس اجازه تمام صحبت‌ها را بدهد.

اوانس که برنامه هایش برای حضور در فستیوال جنوب از جنوب غربی را لغو کرده بود، از طرفداران خود خواست در مقابله با این وضعیت فعال باشند.

او گفت: امیدوارم همه درحال برنامه ریزی و به دنبال اطلاعات موثق باشند.

در گذشته، این بازیگر فیلم سینمایی « انتقام جویان » دونالد ترامپ را شخصی ساده لوح خوانده بود و از هواداران ترامپ مثل تام بردی و کانی وست انتقاد کرده بود، او معتقد است ترامپ چیزی از تاریخ نمی‌داند و اصلا کتاب نمی‌خواند.