پیمان قاسمخانی نویسنده و کارگردان سینما پیرامون ساخت آثار کمدی در سینما گفت: «خوب بد جلف» در نسخه دوم ارتباط چندانی از لحاظ داستانی به نسخه اول نداشته و در برخی موارد ارجاعاتی کوتاه می‌کند، به نظر من نسخه دوم با نام « ارتش سری » نسبت به نسخه اول با کیفیت‌تر و البته سخت‌تر ساخته شده است.

اخبار فرهنگ و هنر- وی در همین راستا ادامه داد: من در « خوب بد جلف ۲ » کارگردانی را بیشتر در کنار محسن چگینی یاد گرفتم، فکر می‌کنم که این فیلم در اکران عمومی با استقبال تماشاچیانی که در انتظار یک کمدی سالم و غیر مبتذل هستند، روبرو خواهد شد.

کارگردان ارتش سری درباره دلیل سخته نشدن نسخه سریالی «خوب بد جلف ۲» اذعان کرد: در ابتدا طرح فیلمنامه «خوب بد جلف ۲» برای سریال نوشته شد، اما به دلیل هزینه‌های بالای تولید سریال آن را کنسل کرده و ساخت فیلم را شروع کردیم.

وی در همین رابطه تاکید کرد: نگارش فیلمنامه سریال «خوب بد جلف» نزدیک به یکسال و نیم طول کشید و دور انداختنش برای من و پوریا مهدوی‌زاده نویسنده کار بسیار غم‌انگیز بود، ولی نسخه سینمایی را کاملا خودم نوشتم.

قاسم‌خانی درباره انتخاب «حامد کمیلی» برای فیلم «خوب بد جلف ۲» اذعان کرد: واقعیت این است که من حامد کمیلی را از «دختر آدم پسر حوا» دوست داشتم، پس از آن فیلم «ایتالیا ایتالیا» را از وی دیدم و از انتخابم کاملا مطمئن شدم، کمیلی نوع خاص و زیرپوستی از کمدی را ارائه می‌دهد که به هیچ وجه قصد خودنمایی ندارد. به نظر من حامد کمیلی در «ارتش سری» درجه یک است.

وی با اشاره به کیفیت بازی «حامد کمیلی» در سینما خاطرنشان کرد: از نظر من حامد کمیلی قابلیت این را دارد که به یکی از سوپراستار‌های بازیگری در سینما تبدیل شود، امیدوارم انتخاب‌های درستی داشته باشد و هر چه سریعتر به درجات بالای سینمایی برسد.