به گزارش افکارنیوز،

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، شبکه یک سیما برنامه های متنوعی را برای روزه داران ضیافت الهی تدارک دیده است.

اخبار فرهنگ و هنر - برنامه «دعوت» به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز کاری از گروه اجتماعی برنامه ویژه ماه‌رمضان امسال شبکه یک خواهد بود،این برنامه که به‌واسطه سال‌ها ثبات در بین برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان همواره مخاطبان خود را به همراه داشته است، امسال نیز با رویکردی متفاوت و گسترده‌تر، هر روز ساعت ۱۹:۲۰ روانه آنتن خواهد شد.

سال گذشته محوریت برنامه « دعوت » به موضوع ازدواج و سبک زندگی مطلوب در زمان حاضر اختصاص داشت. امسال هم سرفصل‌های متنوع‌تری نسبت به سال گذشته در آن گنجانده شده، اما رویکرد اصلی، حفظ و تحکیم بنیان خانواده است.

برنامه سحرگاهی «ماه خدا» امسال با اجرای حسن سلطانی روی آنتن می‌رود. حجت‌الاسلام رفیعی به عنوان کارشناس ثابت برنامه، با موضوع ادعیه در قرآن از اول تا پایان ماه مبارک رمضان هر سحرگاه (از دو ساعت قبل از اذان صبح) مهمان سحرگاهی مخاطبان شبکه یک خواهد بود.

 پخش مجموعه مستند «حدیث سرو» با موضوع زندگی عرفای دینی عصر حاضر، هر روز ساعت ۱۰:۲۵ دقیقه و همچنین برنامه «درس‌هایی از قرآن» با محوریت سخنرانی حجت الاسلام قرائتی درباره اقتصاد اسلامی هر روز ساعت ۱۸ از جمله برنامه‌های رمضانی شبکه یک سیماست.

علاقمندان به برنامه‌های خبر، «سیمای خانواده»، «حرف حساب» و «مناجات شبانه» نیز می‌توانند این برنامه را همانند قبل از شبکه یک مشاهده کنند.

همچنین «صحبت‌های امام (ره)» هر روز بعد از اذان مغرب؛ برنامه «ایران بعد» از شب‌های احیا به مدت ۵ شب تا عید سعید فطر؛ «تلاوت مجلسی» از قراء ایرانی و مصری و وله‌های کوتاه با محوریت احکام نیز از دیگر برنامه‌های شبکه در این ایام است.