به گزارش افکارنیوز،

رامین ناصرنصیر بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: همانند اکثریت بازیگران دو ماه گذشته را در قرنطینه به سر می‌بردم زیرا اکثر آثار و تولیدات متوقف شده بودند لذا من هم می‌بایست برای حفظ سلامت عمومی جامعه در خانه بسر ببرم. 

اخبار فرهنگ و هنر - وی با اشاره به شروع فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری افزود: به تازگی فیلمبرداری سریال تلویزیونی « جشن سربرون » به کارگردانی مجتبی راعی آغاز شده و ما بار دیگر برای ایفای نقش در این سریال جلوی دوربین رفته‌ایم، این سریال تا پایان اسفند در حال تولید بود و اما به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده بود. ​

بازیگر سریال « شهرزاد » درباره وضعیت اخیر تئاتر بعد از تعطیلات اذعان کرد: وضعیت تئاتر نسبت به سینما بسیار بدتر است، به عنوان مثال افرادی که فیلم ساخته اند شاید ضرر کرده‌اند اما حداقل اثرشان به اتمام رسیده و سرمایه‌شان خوابیده است اما گروه‌های تئاتری که آماده اجرا بودند به شدت در این وضعیت متضرر شده‌اند. خود ما هم مشغول تمرین نمایشی بودیم که قرار بود بعد از ماه رمضان امسال اجرا شود اما با توجه به عقب افتادن بسیاری از اجراها قطعا اجرای ما هم به تعویق خواهد افتاد. 

وی در همین راستا ادامه داد: گروه‌های تئاتری که اجرای آماده داشتند اگر بخواهند بار دیگر اثر را برای روی صحنه رفتن آماده کنند نیازمند تمرین هستند، این تمرین علاوه بر هزینه بیشتر، زمان بر خواهد بود و به همین سادگی نیست که اجرای تعطیل شده بتواند بعد از دو ماه سریعا روی صحنه برود. 

بازیگر سریال «جشن سربرون» تنها راه برون رفت از بحران تئاتر را اینگونه توصیف کرد: با توجه به وقفه طولانی مدت در تئاتر پس از شیوع کرونا بدون شک جدول اجراها در سال جاری به شدت به هم خواهد ریخت، تنها راهی که بتوان تئاتر را از وضعیت فعلی خارج کرد، طبیعتا حمایت مسئولین فرهنگی از این هنر است.

وی درباره احتمال موفقیت اکران آنلاین در عرصه تئاتر اضافه کرد: پیش از این دوستان در زمان قرنطینه خانگی فعالیت‌های مجازی متفاوتی را انجام دادند اما در واقع این فعالیت‌ها تلاشی برای سرگرمی فرهنگی و هنری بو.

رامین ناصرنصیر در همین رابطه خاطرنشان کرد: از نظر من برای تئاتر اکران آنلاین فایده‌ای نداشته و امکان پذیر نیست زیرا جذابیت تئاتر به زنده بودن آن است و به هیچ نمی‌توان حسی که روی صحنه وجود دارد را در فیلم یک نمایش درک کرد. شاید برای آشنایی سطحی با یک اثر بتوان فیلم آن تئاتر را تماشا کرد اما بدون شک تماشای آن به هیچ وجه لذت دیدن آن روی صحنه را ندارد.