به گزارش افکارنیوز،

 ویژه‌برنامه سحرگاهی «مهمان خدا» هر بامداد باشعار «قرآن زنده است»، به مباحث معرفتی و طرح مواسات و همدلی مومنانه با هدف تشویق مردم برای کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان ساعت ۲:۳۰ بامداد به مدت ۱۵۰ دقیقه، مهمان دل‌های خداجوی روزه‌داران و سحرخیزان است.

اخبار فرهنگ و هنر - محمدرضا شکوهی بیدهندی تهیه کننده برنامه در این باره گفت: برنامه «مهمان خدا» امسال به خاطر شرایط پیش آمده به واسطه شیوع ویروس کرونا و فراهم نبودن امکان حضور مومنان خداجوی در حرم های مطهر و اماکن مقدسه بدون حضور حضار و مردم است و برای ایجاد آرامش بخشی به روزه داران بخشی به نام «بلیط دوطرفه» طراحی شده که تصاویر اماکن مقدس کربلا، نجف اشرف و مشهد مقدس با نوای مناجات پخش می گردد.

شکوهی تصریح کرد: محور بعدی که «مهمان خدا» دنبال می کند، کمک مومنانه و همدلی است که بخش های مختلفی برای این مهم در این برنامه تدارک دیده ایم.

وی افزود: همچنین برای قشر نوجوان و جوان گفت‌وگوی زنده با خانواده‌های محترم شهدای مدافع حرم به همراه قرائت وصیت نامه شهدایی همچون سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید صیاد شیرازی، شهید همدانی و ... باعث شده «مهمان خدا»، متبرک به نام و یاد شهدا شود.

تهیه کننده برنامه درباره فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بحث مواسات و همدلی مومنانه تاکید کرد: یکی از مهم ترین اهداف شبکه در شرایط فعلی و به تبع آن در برنامه «مهمان خدا» همین بحث بسیار مهم بوده چرا که چراغ راهی است برای طی نمودن مسیر پرتلاطم این روزها، از این روگفت‌وگو با کارشناسان مذهبی از جمله حجت الاسلام و المسلمین ماندگاری پیرامون موضوعات قرآنی با توجه به شرایط روز، یکی از بخش هایی است که با اقبال خوب مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما مواجه شده است.

شکوهی اظهار کرد: تلاوت قرآن و اذان توسط استادان و قاریان ممتاز کشور ، بخش «میانه میدان» که به موضوع مشکلات حال کشور و کمک های خیرخواهانه و گفت‌وگو با طلاب جوان پیرامون فعالیت‌های جهادی در روزهایی که محور آن کمک مومنانه است می پردازد.

همچنین مناجات‌ سحرگاهی و قرائت دعای افتتاح، ابوحمزه با نوای محمد رضا غلامرضازاده و نیز شعرخوانی شعرای جوان از دیگر بخش های برنامه «مهمان خدا» است.