به گزارش افکارنیوز،

برنامه «دعوت» کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما است که در ایام ماه مبارگ رمضان هر شب از شبکه یک سیما پخش می شود. محمد طاهری مهمان برنامه روز گذشته ۱۴ اردیبهشت ماه برنامه «دعوت» بود که برای تامین مخارج ازدواجش مجبور به کوله بری شده است.

اخبار فرهنگ و هنر - وی در این باره توضیح داد: منطقه ما مرزی و محروم است و کارخانه ندارد. ما جوانان پرتلاش و اهل کاری داریم اما به‌دلیل نبود سرمایه و امکانات کوله‌بری می‌کنند. من در رشته عمران تحصیل کردم اما مجبور به این کار شدم. معیارم برای ازدواج نجابت بود. پدرم کارگر بود و نمی‌خواستم برای مخارج ازدواج به او فشار بیاورم. اعتقاد داشتم اگر قدم خیری بردارم خدا ده‌برابر کمکم می‌کند.

پدر همسر محمد طاهری هم دیگر مهمانان برنامه بود که در سخنانی عنوان کرد که برای محمد شرط گذاشته که به سربازی  برود و کوله‌بری را رها کند.

در ادامه حجت‌الاسلام محمد برمایی کارشناس برنامه ضمن اشاره به اینکه کوله‌بری خلاف قانون است اما جوانان آن منطقه به دلیل کمبود امکانات و نبود شغل مجبور به این کار می‌شوند از مسئولان خواست با توجه به ظرفیت صنعت توریسم در منطقه، زمینه ایجاد شغل را فراهم کنند.

مهمان دیگر برنامه مختار مصطفایی خیری بود که با فروش خانه‌اش به ازدواج محمد کمک کرد.

وی گفت: محمد را که دیدم رفتارش به دلم نشست‌ و به او اعتماد کردم. از او خواستم پولی فراهم کند تا با هم ‌کاری را شروع کنیم.

در پایان مختار مصطفایی ضمن اشاره به سفر رهبر انقلاب به منطقه پاوه و اهدای ۲ نشان روشنفکری و دین‌داری به این منطقه بیان کرد: هر منطقه‌ای که رهبر انقلاب به آنجا می‌روند آن منطقه مورد عنایت ایشان قرار می‌گیرد. منطقه ما مرزی است و مشکلات متعددی از هشت سال دفاع مقدس تا موارد دیگر را پشت‌سر گذاشته است. ما منابع زیرزمینی و شرایط آب‌ و هوایی متنوعی داریم اما سرمایه‌گذار نداریم. مردم این منطقه نیازمند سرمایه‌گذاری با پشتوانه دولتی هستند. این مردم زحمتکش و غیور هستند و حق‌شان بیشتر از این‌هاست.

برنامه « دعوت » کاری از گروه اجتماعی شبکه یک سیما به تهیه‌کنندگی مجتبی کشاورز، سردبیری محمد پیوندی و اجرا - کارشناسی حجت‌الاسلام محمد برمایی هر شب ساعت ۱۹:۱۵ روی آنتن می‌رود.