به گزارش افکارنیوز،

ویلیام شاتنر هنرپیشه معروف « پیشگامان فضا » روز چهارشنبه با انتقاد شدید خود نسبت به حادثه اخیر برخورد خشونت آمیز پلیس کانادا با یک دختر نوجوان را ابراز داشت. در این حادثه پلیس به روی دختری که لباس«Stormtrooper» فیلم جنگ ستارگان را پوشیده بود، اسلحه کشید و برخورد شدید و خشن چند نیروی پلیس صورت این دختر را خون آلود کردند.

اخبار فرهنگ و هنر - به محض پخش شدن ویدیوی این رویداد در شبکه های اجتماعی، به تیتر رسانه های بین المللی تبدیل شد. در این ویدیو مامورین پلیس نشان داده می شوند که سلاح های خود را به سمت دختری نشانه رفته اند که با لباس و سلاح اسباب بازی شبیه فیلم « جنگ ستارگان » دیده می شود. اسفناک تر اینکه ماموران پلیس کانادا آنچنان دختر را نقش بر زمین کرده که سر و صورتش خون آلود می شود. 

 

تنها اقدام رئیس پلیس کانادا تا این لحظه این بوده که خواستار تحقیقات درباره این موضوع شده که آیا مأموران در چارچوب سیاست ها و رویه ها به طور مناسب عمل کردند یا خیر.

این دختر لباس شخصیت علمی تخیلی فیلم را در روز چهارم ماه می که به روز «جنگ ستارگان» بین طرفدارانش شناخته می شود، بر تن کرده بود.

ویلیام شاتنر کانادایی هنرپیشه هالیوودی و یکی از شخصیت های اصلی و مشهور «پیشتازان فضا»( Star Trek) است. او به شدت از نیروهای پلیس بخاطر این اقدام  انتقاد کرد و گفت: شرم آور است! واقعا اگر آن نیروهای پلیس تشخیص نداده اند که آن سلاح اسباب بازی است باید هرچه زودتر بازنشسته شوند. شرم آورتر اینکه آنها به کارشان ادامه دادند و با پرت کردن دخترک روی زمین بینی اش را خون آلود کردند.

 

شاتنر در این مورد در یکی از صفحات شبکه اجتماعی خود برای 2 میلیون و 500 هزار دنبال کننده خود نوشت: آقای رئیس پلیس آلبرتای کانادا کور هستی؟ در ویدیو نمیبینی که دخترک چقدر زود دستور مامورین پلیس را اجابت می کند؟ این قانع کننده نیست!