به گزارش افکارنیوز،

علی اکبر اشعری رئیس جشنواره خاتم در خصوص جزئیات مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: مراسم اختتامیه جشنواره خاتم روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ صبح از طریق سایت جشنواره خاتم، صفحه این جشنواره در اینستاگرام و آپارات به صورت زنده پخش خواهد شد. در این مراسم برگزیدگان جشنواره خاتم معرفی می‌شوند لوح تقدیرآنها برایشان ارسال و جایزه نقدی به حسابشان واریز خواهد شد.

اخبار فرهنگ وهنر- او افزود: در جلسه نهایی داوران جشنواره خاتم نفرات برگزیده انتخاب شدند نفرات اول دوم و سوم در بخش بزرگسال و نفرات دوم و سوم در بخش کودک و نوجوان داشتیم کسی رتبه نخست را در بخش کودک و نوجوان جشنواره کسب نکرد. در هر دو بخش سه نفر تقدیری داریم که این افراد در روز اختتامیه معرفی می‌شوند و یکی از داستان‌هایی که به زبان عربی نوشته شده بود شایسته تقدیر شناخته شد.

رئیس جشنواره خاتم ادامه داد: محمدرضا سنگری، رئیس هیئت علمی جشنواره خاتم، مجید قیصری دبیر هیئت علمی و مصطفی رحماندوست صحبت کوتاهی در روز اختتامیه جشنواره خاتم خواهند داشت و تحلیل مختصری درباره وضعیت داستان‌های رسیده به جشنواره خاتم ارائه می‌دهند. داوری آثار رسیده به جشنواره در بخش کودک و نوجوان زیرنظر مصطفی رحماندوست انجام شد برخی آثار خوب به دبیرخانه جشنواره رسید که با موضوع جشنواره مرتبط نبودند از میان این داستان‌ها آثاری که قابلیت انتشار دارند  قرار است به صورت مجموعه داستان منتشر و انتظار داریم آثار مرتبط با جشنواره خاتم برای این جشنواره ارسال شود.

اشعری بیان کرد: تعدادی از نوجوانان برای شرکت در جشنواره خاتم اثر می‌فرستادندبرخی آثارشان هم به آثار افراد باتجربه تنه می‌زد و در حد بالایی بود، قرار است از دوره ششم جشنواره خاتم یک جایزه مستقل برای این افراد در جشنواره خاتم برگزار کنیم تا آثار نوجوانانی که می‌خواهند برای جشنواره اثر بفرستند در بخش خودشان داوری شود،کسانی که علاقه‌مند باشند در گروه خودشان یعنی کودک و نوجوان شرکت داده می‌شوند.