به گزارش افکارنیوز،

طبق آمار جدید، به نظر می‌رسد با توجه به اینکه روز گذشته هیچ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در نیوزیلند پیدا نشده، این کشور توانسته این ویروس همه گیر را مهار کند.

اخبار فرهنگ و هنر - طبق سایت ددلاین، در حال حاضر تعدادی از پروژه‌ها و تولیدات سینمایی و تلویزیونی کار خود را در این کشور آغاز کرده اند. این موضوع به این معناست که فیلم‌های سینمایی «آواتار ۱» و «آواتار ۲» به کارگردانی جیمز کامرون و همینطور سریال مورد انتظار « ارباب حلقه ها » می‌توانند خیلی زود تولید خود را ادامه دهند. در دنیایی که تعطیلی‌های مربوط به کرونا تولیدات فیلم و محصولات تلویزیونی را تعلیق کرده است، پروتکل‌های بهداشتی نیوزیلند این امکان را می‌دهد که با رعایت ضوابطی فیلمساز‌ها به تولیدات خود ادامه بدهند.

جیمز کامرون به همراه جان لاندو، کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی « آواتار » پیش از آنکه تولید قسمت‌های جدید این فیلم در میانه ماه مارس متوقف شود در حال فعالیت روی دو قسمت از چهار قسمت تایید شده این دنباله سینمایی بودند. البته گزارش شده بود تولید این فیلم در کالیفرنیا در خلق جلوه‌های ویژه هزینه بر فیلم ادامه داشته است. گفته می‌شود بودجه ساخت این ۴ دنباله در حدود یک میلیارد دلار خواهد بود.

تاریخ اکران این فیلم‌ها به ترتیب ۱۷ دسامیر ۲۰۲۱، ۲۲ دسامبر ۲۰۲۳، ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵، و ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ اعلام شده است. گفته می‌شود بخش ضبط تصاویر متحرک (موشن کپچر) دو فیلم ابتدایی به پایان رسیده است.

علاوه بر آواتار، آمازون نیز می‌تواند سریال «ارباب حلقه ها» که با بودجه سنگینی در حال ساخت بود را ادامه دهد. زمانی که فیلمبرداری پروژه تعلیق شد، عوامل این سریال اوایل فیلمبرداری دو قسمت ابتدایی به کارگردانی جی. اِی. بایونا بودند. فصل دوم این سریال اقتباسی نیز برای ساخت، چراغ سبز دریافت کرده است.

تا روز نهم می، کشور نیوزیلند کمتر از ۱۵۰۰ مورد ابتلا به کووید ۱۹ و تنها ۲۰ مورد مرگ داشته است.