به گزارش افکارنیوز،

 در هجدهمین قسمت از برنامه مناسبتی « مکث » که سه‌شنبه شب ساعت ١٩:٣٠ از شبکه دو سیما پخش می شود، رسول نجفیان میزبان مردی خیر است که در شهر مشهد ٩ مرکز خیریه دایر کرده و به یاری معلولان و کودکان بی‌سرپرست مشغول است.

اخبار فرهنگ و هنر - محمدهادی اشرافی علاوه بر فراهم کردن شرایط زندگی ایمن و تحصیلات اولیه، دانشگاهی تأسیس کرده که الویت تحصیل در آن بچه‌های تحت سرپرستی خیریه‌هایش هستند. او حتی شرایط کار و ازدواج را برای جوانان مهیا کرده است و برایشان به خواستگاری می‌رود. همچنین نجفیان در بخشی از برنامه پای صحبت‌های جوانی می‌نشیند که در یکی از همین خیریه‌ها رشد یافته، به کار مشغول شده و ازدواج کرده است.

برنامه «مکث» ویژه ماه مبارک رمضان شبکه ۲ قبل از افطار با نگاه ویژه به کرونا سراغ قصه‌های اجتماعی می‌رود، قصه‌های آدم‌ها و موقعیت‌هایی که قبل و بعد از کرونا حال و روزشان عوض شده است. این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندانی نظیر  گلاره عباسی ، فریبا متخصص، فرناز رهنما، پیام دهکردی، الهام پاوه‌نژاد ، رسول نجفیان، داریوش کاردان، چنگیز جلیلوند، گیتی خامنه، مریم سعادت، رضا رفیع و صاحبان داستان‌های اجتماعی مربوط به کرونا ضبط و پخش می‌شود.