به گزارش افکارنیوز،

سینمای ایران پس از شیوع کرونا و تعطیلی سه ماهه خود شاهد تغییرات فراوانی در عرصه پخش بود، تعطیلی سالن‌های سینما، سینماگران را بر آن داشت تا با رجوع به سیستم‌های نوین پخش چرخ این هنر را در ایامی تعطیلات در حرکت نگه دارند.

اخبار چهره ها - ابراهیم حاتمی‌کیا پایه گذار این حرکت نوین در سینمای کشور بود، وی با اکران آنلاین فیلم سینمایی «خروج» اقدامی را آغاز کرد که شاید دیگر تهیه کنندگان و فیلمسازان آن را ریسکی محکوم به شکست می‌دانستند، اما همه چیز به نحوی دیگر رقم خورد و اکران آنلاین خروج با موفقیت روبرو شد. 

پس از موفقیت اکران آنلاین فیلم سینمایی خروج، پرویز شهبازی دیگر کارگردانی بود که قید اکران فیلم خود در سالن‌های سینما را زد و تصمیم گرفت فیلم سینمایی « طلا » آخرین ساخته خود را راهی اکران آنلاین نماید، این فیلم نیز به خوبی مورد استقبال قرار گرفت تا مجید صالحی نیز به تازگی از اکران آنلاین فیلم «زیر نظر» خبر دهد.

در این میان قرعه چهارمین فیلم چرخه اکران آنلاین کشور به اثری بین المللی رسید، فیلمی محصول ایران که توسط کارگردانی بین المللی ساخته شده است، « مهمان خانه ماه نو » به کارگردانی «تاکفومی تسوتسویی» و تهیه کنندگی «جواد نوروزبیگی» به عنوان چهارمین فیلم چرخه اکران آنلاین معرفی شد تا این چرخه به راحتی جای خود را در میان مخاطبان سینما باز کند. 

مهمانخانه ماه نو فیلمی در ژانر خانوادگی و محصول مشترک ایران-ژاپن است. این فیلم برای اولین بار در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد. تاکفومی تسوتسویی کارگردانی این اثر را به عهده دارد.

مهمانخانه ماه نو

این کارگردان بعد از سفری که به ایران داشت در رسانه ها اعلام کرد که به کشور ایران علاقمند شده و تصمیم دارد فیلمی مشترک بسازد. در «مهمانخانه ماه نو» بازیگرانی چون علی شادمان و لاله مرزبان به ایفای نقش پرداخته اند. داستان این فیلم درباره نوشین مادری است که با دختر خود زندگی آرامی دارد، اما سفر مردی ژاپنی به ایران زندگی آن ها را به هم می ریزد.

فیلم مهمانخانه ماه نو به کارگردانی تاکفومی تسوتسویی در سال ۱۳۹۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور ایران و در ژانر خانوادگی و اجتماعی می‌باشد. در این فیلم ماساتوشی ناگاسه، لاله مرزبان، محمدعلی شادمان به هنرمندی پرداخته‌اند.

باید دید با اکران آنلاین چهار فیلم سینمایی «خروج»، «طلا»، «زیرنظر» و «مهمانخانه ماه نو» کدام اثر به عنوان پنجمین فیلم راهی چرخه اکران آنلاین خواهد شد، با توجه به تعطیلی ادامه دار سینماها و نبود برنامه‌ای مشخص جهت بازگشایی این مراکز هنری چرخه اکران آنلاین همچنان می تواند به راه خود ادامه دهد.