به گزارش افکارنیوز،

مریم دوستی نویسنده و کارگردان سینما با مجوز سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان مؤسس و دبیر جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» منصوب شد.

اخبار فرهنگ و هنر - دوستی نویسنده، مدرس و کارگردان و کارشناس ارشد سینما از دانشگاه هنرهای دراماتیک سوئد است و پیش از این طراحی چهره‌پردازی پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی مختلف، ساخت بیش از ۱۵ فیلم کوتاه داستانی و مستند نظیر «صبحانه»، «میدان»، «دایره»، «اینجا تهران است»، «عروسک تنهایی»، «تردد ثانیه ها» و … را برعهده داشته و با این آثار در جشنواره‌هایی از جمله نیویورک، ونیز ایتالیا، کلرمون فران فرانسه، پالاس بلغارستان، اربیل کردستان عراق، فیلم کوتاه اروگوئه، ایران آمریکا، آپسالای سوئد و... حضور یافته است.

وی با فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» نیز در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. همچنین پیش از این به عنوان مدیر اجرایی، عضو هیأت‌های انتخاب، داوری و شورای سیاستگذاری با جشنواره‌های مختلف همکاری کرده است.

جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» نخستین جشنواره سینمایی با موضوع زندگی پساکروناست که نتایج و تبعات شیوع این ویروس را بر انسان، جامعه، محیط زیست، سیاست، اقتصاد و … بررسی می‌کند.