به گزارش افکارنیوز،

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران قرار بود  ۲۵ فروردین تا ۵  اردیبهشت برگزار شود که به دلیل شیوع بیماری کرونا در تاریخ مذکور برگزار نشد و برگزاری آن به پس از ماه مبارک رمضان موکول شد.

اخبار فرهنگ و هنر - طبق آخرین خبر‌ها قرار بود در جلسه شورای سیاستگذاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پس از عید فطر با حضور  جهانپور، سخنگوی ستاد مقابله با بیماری کرونا در کشور  درباره برگزاری یا لغو سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تصمیم گرفته شود این جلسه به دلیل نیامدن سخنگوی ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا در کشور برگزار نشد. تاکنون هم این جلسه برگزار نشده است و هنوز  تصمیمی درباره برگزاری یا لغو نمایشگاه کتاب گرفته نشده است.

باتوجه به مشکلات اقتصادی که برای ناشران به دلیل شیوع بیماری کرونا و برگزار نشدن سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به وجود آمده است و باتوجه به کتاب‌هایی که قرار بود در بخش بین الملل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شود و هم اکنون در گمرک مانده است هرچه زودتر تصمیم قطعی درباره برگزاری یا لغو نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گرفته و وضعیت برگزاری یا لغو این نمایشگاه مشخص شود. درصورت برگزاری نمایشگاه تاریخ دقیق آن را مشخص کنند و بگویند نمایشگاه در چه زمانی برگزار می‌شود تا اینگونه ناشران و مخاطبان کتاب از سردرگمی خارج شوند و بدانند برای عرضه و تهیه کتاب هایشان می‌توانند به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بیایند یا همچنان باید به فروش اینترنتی و  حضوری کتاب هایشان در کتابفروشی روی بیاورند و منتظر برگزاری نمایشگاه کتاب تهران نباشند.