به گزارش افکارنیوز،

فلاح همان زمان در پستی اینستاگرامی نوشت: «نخستین گزارش من برای صدا و سیما در جام جم آنلاین پخش شد. نه بازنشسته شده‌ام؛ نه پناهنده شده‌ام، نه تابعیت دارم؛ از طرف سازمان صدا و سیما مدتی مامورم. از این پس با رویکرد مجازی و مستندسازی در خدمت هموطنان عزیزم خواهم بود.»

اخبار فرهنگ و هنر - اما در روزهای گذشته بار دیگر شایعات مشابهی مطرح شد و برخی رسانه‌ها و حتی یک خبرنگار باتجربه صدا و سیما نیز خبر مهاجرت وی را منتشر کردند.  در بررسی مستند به عمل آمده مشخص شد که اسماعیل فلاح از طرف سازمان صدا و سیما (بخش معاونت فضای مجازی) در ماموریت کاری به سر برده و به روال سال‌های گذشته حقوق و دستمزد خود را از این سازمان دریافت می‌کند.

نکته جالب این است که این شایعه در حالی مطرح شده که آخرین گزارش وی با موضوع ارتحال امام(ره) از تلویزیون پخش شد. برخی از خبرنگاران باتجربه صدا و سیما که این شایعه را مطرح کرده بودند به سرعت این خبر را تکذیب کرده و حتی در تماس با اسماعیل فلاح به دلیل این خبر کذب حلالیت طلبیدند.

مرتضی غرقی خبرنگار شبکه خبر و مجری برنامه «بدون مرز» که خبر مهاجرت فلاح به لندن را منتشر کرده بود در این باره نوشت: «در مطلبی به گلایه از همکاری دو تن از خبرنگاران ایرانی با شبکه‌های معاند توئیت کردم و نوشتم که آقای فلاح هم به لندن مهاجرت کرده، اما ایشان این مطلب را تکذیب کردند و گفتند مامور ریالی صدا و سیما در لندن هستند و گزارش‌های ایشان هم در حال انتشار است. از این بابت عذرخواهی می‌کنم.»