به گزارش افکارنیوز،

 نشست خبری اعلام ویژه برنامه‌های تابستانی شبکه‌های استانی، با حضور سید عباس فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها برگزار شد.

اخبار فرهنگ و هنر - فاطمی رئیس مرکز سیمای استان‌ها گفت: از سال گذشته برای برنامه‌های تابستان برنامه ریزی متنوعی داشتیم. البته ما بهمن ماه ۹۸ برای دهه فجر و انتخابات هم برنامه‌های متنوعی داشتیم. سریال انتخاباتی «میان‌بُر» را داشتیم که در نهایت رویکرد آن به کرونا تغییر کرد و به نوروز رسید.

فاطمی عنوان کرد: تابستان امسال هم ۱۴۰ عنوان برنامه در سیما و ۲۴۰ برنامه در رادیوی استانی تدارک دیده شده است. این برنامه‌ها با محوریت طنز، لزوم ایجاد نشاط و سرگرمی و همچنین  توجه به بهداشت و ورزش و خانواده را ترویج می‌کنند. قرار است لیگ ایده‌ها و تجربه‌های موفق را با نام اختصاری اتم برگزار و در آن چهره‌ها و الگو‌های موفق را معرفی کنیم.

وی افزود: همزمان با طرح قرآنی ۱۴۵۴ مسابقات قرآنی در دستور کار ما قرار خواهد گرفت. همچنین به نهج البلاغه، داستان نویسی و شعر و ادب در برنامه‌های مختلف می‌پردازیم. یک برنامه شبانه هم برای شبکه شما طراحی کرده ایم که با حضور هنرمندان محلی و مردم روی آنتن می‌رود. از امشب هم سریال « دخترم نرگس » در ۳۵ قسمت از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

فاطمی درباره سریال‌های مناسبتی هم اظهار کرد: پخش سریال «سرزده» را برای دهه اول محرم در نظر گرفته ایم. این سریال تولید خراسان رضوی است و قصه‌ای حادثه‌ای دارد. سریال «اکسیر» هم در مرکز زنجان در ۱۸ قسمت آماده شده است. این مجموعه هم در ایام محرم روی آنتن می‌رود.

وی ادامه داد: به طور کلی برای تابستان، پخش ۳۹ عنوان فیلم سینمایی در شبکه‌های استانی، چهار سریال، ۱۳ مجموعه انیمیشن و چهار مجموعه مستند تدارک دیده شده است.

رئیس مرکز سیمای استان‌ها اظهار کرد: یکی از پرمخاطب‌ترین برنامه‌های شبکه شما برنامه ترانه باران است که پخش آن هر روز ادامه دارد. فصل دوم سریال «جلال» هم در تابستان کلید می‌خورد. سریال « سنجرخان » هم در مرحله پیش تولید است. امیدواریم «شیرعلی مردان‌خان» هم مهرماه به کارگردانی سعید سلطانی کلید بخورد. فیلمنامه سریال «طالقانی» هم در حال نگارش است و تا الان ۲۰ قسمت آن نوشته شده است.