به گزارش افکارنیوز،

در طول تولید فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی ۳» کمپانی سونی شروع به ساخت یک نسخه فرعی از دنیای مرد عنکبوتی و شخصیت شرور «ونوم» کرد. طرفداران دنیای مارول با این شخصیت در سومین قسمت از مجموعه فیلم‌های مرد عنکبوتی آشنا شده بودند.

اخبار فرهنگ و هنر - بعد از مدت‌ها در سال ۲۰۱۸ ، فیلمی با محوریت شخصیت ونوم و مستقل از مرد عنکبوتی ساخته شد که تام هاردی نقش آن را بازی کرد. تام هاردی در واقع یک خبرنگار به نام ادی بروک بود که یک انگل می‌شود.

منتقدان از این فیلم متنفر بودند، اما با توجه به فروش ۸۵۶ میلیون دلاری این فیلم در گیشه جهانی ، مطمئناً افراد زیادی از این فیلم رضایت داشته اند. یک دنباله نیز برای این فیلم در حال ساخت است که اندی سرکیس کارگردانی آن را بر عهده گرفته. در ادامه با جزئیات بیشتری از این فیلم آشنا می‌شویم.

آغاز تولید از دهه ۹۰ میلادی

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید
آوی آراد تهیه کننده فیلم سینمایی «ونوم» در دهه ۹۰ با توجه به فروش و موفقیت فیلم‌های اکشن، تصمیم به ساخت این فیلم سینمایی گرفته بود. زمانی که سم ریمی در حال ساخت « مرد عنکبوتی ۳» بود، آراد او را مجبور می‌کند که با وجود عدم علاقه ریمی به ونوم، از این شخصیت در فیلمش استفاده کند. آراد در نهایت توانست در سال ۲۰۱۸ این فیلم را بسازد.

تاثیرپذیری تام هاردی از وودی آلن

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید

زمانی که ونوم به سینما آمد اولین چیزی که مخاطبان متوجه آن شدند، بازی خارق العاده تام هاردی بود. دلیل این امر ترکیب بازی افراد مختلف است. هاردی در نقش آفرینی خود از وودی آلن، کانر مک گرگور ورزشکار هنر‌های رمزی، و یک خواننده به نام ردمن الهام گرفته بود.

علاقه کارگردان به فیلم‌های ابرقهرمانی

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید
روبن فلشر با کمال میل کارگردانی فیلم ونوم را بر عهده گرفت؛ چرا که از سال ۱۹۸۹ با دیدن فیلم «بتمن» به کارگردانی تیم بورتون همیشه تمایل داشت یک فیلم ابرقهرمانی بسازد. پیش از آنکه او استخدام شود، آدام وینگارد و راوسون مار دو گزینه دیگر برای کارگردانی این فیلم بودند.

خرچنگ‌های پلاستیکی

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید

سکانسی که ادی از شدت گرسنگی وارد یک رستوران می‌شود، برای اولین بار صدای ونوم را می‌شنود و تصمیم می‌گیرد وارد یک آکواریوم بزرگ شود. این تصمیم توسط خود تام هاردی گرفته شد، به همین خاطر برای جلوگیری از هر گونه مرگ تصادفی یا آسیب مجبور شدند، خرچنگ‌های این آکواریوم را با نمونه‌های پلاستیکی عوض کنند.

بازی تام هاردی در دو نقش

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید

تام هاردی علاوه بر بازی به عناون ادی بروک در این فیلم سینمایی، صداپیشگی خود شخصیت ونوم را نیز بر عهده داشته است. او پیش از آنکه فیلمبرداری پروژه آغاز شود، تمام دیالوگ‌های مرتبط با ونوم را ضبط کرده بود.

او در هنگام بازی از یک هدفون کوچک استفاده می کرد تا دیالوگ‌های مربوط به ونوم برای وی اجرا شود و او بتواند پاسخ دهد. این تکنیک در فیلم سینمایی «افسانه» که تام هاردی نقش یک دوقلو را بازی کرده بود نیز اجرا شد.

بازیگری که طرفدار تام هاردی بود

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید
یکی از دلایلی که میشل ویلیامز (بازیگر زن فیلم ونوم) بازی در این نقش را قبول کرد، این بود که او از طرفداران تام هاردی بود و نمیخواست شانس همبازی شدن با وی را از دست بدهد. شخصیت ویلیامز در این فیلم نیز مدتی میزبان انگل ونوم می‌شود که گفته می‌شود دلیل دیگر او برای قبول نقش این بوده است.

درخواستی که تام هاردی به خاطر پسرش قبول کرد

حقایقی که از «ونوم» تام هاردی نمی‌دانید
تام هاردی بازی در نقش اول فیلم سینمایی ونوم را به این دلیل پذیرفت که پسرش از طرفداران این شخصیت ضد قهرمان است. از آنجا که او بیشتر در فیلم‌هایی مربوط به بزرگسالان و خشونت بار بازی کرده بود، تصمیم گرفت در فیلمی بازی کند که پسرش هم بتواند آن را ببیند.