به گزارش افکارنیوز،

همزمان با دهه کرامت رضوی«سعید تشکری» به عنوان خادم فرهنگ رضوی معرفی و با حضور سید جواد رفائی، مشاور مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام در برنامه تلویزیونی «چراغانی» شبکه 3 مورد تجلیل قرار گرفت.

اخبار فرهنگ و هنر- سعید تشکری در کارنامه خود فیلم نامه نویسی و نمایش نامه نویسی به ثبت رسانده و کتاب های زیادی را در خصوص امام مهربانی به رشته تحریر درآورده است.

وی در این رابطه اظهارکرد: من نویسنده، فیلم نامه نویس و نمایشنامه نویس هستم، اما اصلی ترین چیزی که اینها را می تواند برای من خوشایند کند خادمی امام رضا(علیه السلام) است.

تشکری افزود: بخشی از این خدمت در طول سال ها برای من داشتن کتاب هایی است که این کتاب ها برای مخاطبین ایجاد رغبت کرده تا به فضای صمیمانه رضوی ورود عاشقانه تری داشته باشیم.

این نویسنده کتاب های رضوی تصریح کرد: برای کسی که فیلم نامه و نمایش نامه می‌نویسد شاید فضا فراهم تر باشد که اثر ادبیات تولید کند، اما وقتی به این حوزه می رسیم هم باید شرایط مناسب باشد هم صاحب خانه بخواهد و هم این فرصت را با اعتماد سازی به دست بیاوری.

وی ادامه داد: در طول دو دهه از زندگی ام ادبیات رضوی نوشته ام، در واقع ادبیات رضوی امکان ملی و جهانی شدن دارد.

تشکری تاکید کرد: بزرگترین اتفاق زندگی ام خادم الرضایی است و خدمت در آستان قدس رضوی در قالب نوشتن به زائر آقا بی نظیر است و وقتی می فهمند نوکر این خانه نویسنده کتاب های امام رضایی است انگار احساس امنیت می کنند.

همچنین آریا عظیمی نژاد همزمان با دهه کرامت توسط بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) به عنوان خادم فرهنگ رضوی معرفی و در برنامه چراغانی شبکه 3 با حضور مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از وی تجلیل شد.

وی سال های گذشته قطعه معروف«آمدم ای شاه پناهم بده» با صدای استاد کریم خوانی را آهنگ سازی کرده است.

عظیمی نژاد در خصوص معروف‌ترین ملودی خود یعنی قطعه "آمده ام" اظهار کرد: کارکرد قطعه آمده ام دو وجه داشت وجهی که به عظیمی نژاد مربوط بود و بخشی که به کریم خانی خواننده این آهنگ مربوط می‌شد. برای آقای کریم خانی کاملا بیرونی بود، اما من قبل از خلق این اثر نوع نگاهم متفاوت بود و فهمیدم بُعد گمشده خودم است که دنبالشم می گردم.

وی افزود: در واقع آن بخش معنوی گمشده خودم است که گفتنش سخت است، اما در مجموع بعد از ساختن این اثر اینقدر از ناحیه حضرت رضا(علیه السلام) عنایت و توجه گرفتم آنقدر روشن و شفاف و ملموس و واقعی بود که برایم از هرچیزی ارزشمندتر است.

عظیمی نژاد تصریح کرد: خیلی جاها با آدم هایی آشنا شدم که راه غلط را می رفتند، اما با شنیدن این قطعه مسیر درست را رفتند.

وی ادامه داد: زمانی که به حج رفته بودم میان آن همه جمعیت آدم گمنامی بودم. خیلی ها را می دیدم که در کنار مسجد الحرام ایستاده اند و آمده ام را گوش می‌دهند در آن لحظه جز این که خدا را شکر کنم کار دیگری نمی توانستم انجام بدهم.

این آهنگ ساز مطرح کشورمان گفت: من به عنوان خالق اثر موسیقی دنبال این هستم که آهنگم همه جا پخش، دیده و شنیده شود. خیلی از آدمها از راه دور با شنیدن این آهنگ زیارت می کنند. در حال حاضر احترامی که مردم به من می گذارند را از جانب و لطف آقا می دانم.