به گزارش افکارنیوز،

 «ارل کامرون» بازیگر قدیمی و مطرح سینمای هالیوود که بیشتر به خاطر بازی در فیلم سینمایی «محمد رسول الله» در میان ایرانیان شناخته می‌شود در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت.

اخبار چهره ها - این بازیگر قدیمی سینما شامگاه دیشب در سن ۱۰۲ سالگی در شهر کنیلورت انگلستان و بر اثر کهولت سن درگذشت، وی از ۱۹۵۱ با بازی در فیلم سینمایی «مخمصه در لندن» وارد عرصه بازیگری شد. خیلی زود توسط کارگردانان بنام سینمای انگلستان دیده شد و چندین اثر را طی دو سال بازی کرد.

کامرون طی این سال‌ها در ۹۳ اثر سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت، وی از جمله بازیگرانی بود که همواره علیه نژادپرستی در انگلستان فعالیت می‌کرد و تا سال‌های پایانی عمر خود نیز این فعالیت را به صورت خیرخواهانه ادامه می‌داد.

وی آخرین بار در سال ۲۰۱۳ در یک فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخت، آخرین فیلم بلند سینمایی وی به بازی در فیلم سینمایی «تلقین» شاهکار کریستوفر نولان بر می‌گردد که در سل ۲۰۱۰ برای وی اتفاق افتاد.

بازیگر فیلم «محمد رسول الله (ص)» درگذشت

بدون شک مهمترین نقش وی در عرصه بازیگری برای مسلمانان به ایفای نقش وی در فیلم سینمایی «رسالت» که در ایران به « محمد رسول الله (ص) » مشهور است بر می‌گردد. کامرون در این فیلم نقش ماندگار نجاشی پادشاه حبشه را بازی کرد، پادشاهی که بعد از هجرت پیامبر اکرم (ص) و یارانش پذیرای ایشان می‌شود.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به گلوله آتشین، ملکه، مترجم، وحی، یاقوت کبود، سافاری، سیمبا و رسالت اشاره کرد.