گزارش افکارنیوز به نقل از خبرآنلاین، یکی از مسوولان بخش posticu بیمارستان عرفان در گفتگویی تلفنی، درباره وضعیت عمومی استاد ابراهیمی گفت: بیمار مشکل تنفسی دارد و برای همین زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفته است. همچنین چون پاهای آقای ابراهیمی ورم کرده، مجموعهای از آزمایشها، تصویربرداری و اسکن را انجام دادهایم تا بفهیم این عارضه به چه دلیل بروز کرده است.

او ادامه داد: «احمد ابراهیمی از دوشنبه در این بیمارستان بستری شده است و در حالی که مشکلات قلبی و ریوی وی تحت درمان قرار دارد، امیدواریم که از صبح چهارشنبه معالجات برای رفع ورم پا‌ها را هم شروع کنیم.»

احمد ابراهیمی که متولد ۱۳۰۵ خورشیدی در کردستان است، مدرک دکترای ادبیات دارد و سال‌ها شاگردان زیادی را در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی تربیت کرده است.

وی که در کنار استادانی چون ابوالحسن صبا، مرتضی محجوبی، حسین تهرانی، غلامحسین بنان و ادیب خوانساری و غلامحسین بنان کار کرده، تنها بازمانده نسل قدیمی آواز ایران است.

داود گنجه‌ای از نوازندگان و مدرسان ساز کمانچه در باره جایگاه استاد ابراهیمی در موسیقی ردیف دستگاهی ایران گفت: «او تنها بازمانده نسل قدیمی استادان آواز سنتی است که علاوه بر آشنایی کامل با موسیقی ایرانی، شعر و ردیف‌های دستگاهی را نیز به خوبی می‌شناختند و شاگردان زیادی را تربیت کردند.»

او ادامه داد: ابراهیمی در آموزش جوانان و نسل جدید آواز ایرانی نقش بسیار پر رنگی دارد و اخلاقیات و منش او زبانزد همه اهل موسیقی است.