به گزارش افکارنیوز،

طبق تخمین‌ها فیلم سینمایی «شبه جزیره» که دنباله فیلم زامبی محور کره‌ای به نام «قطار بوسان» است، بین ۱۹ الی ۲۰ میلیون دلار در گیشه بین‌المللی فروش داشته است.

اخبار فرهنگ و هنر - با وجود محدودیت ظرفیت سالن‌ها در این کشور و همچنین نگرانی‌ها درباره شیوع ویروس کرونا، ۱۳ الی ۱۴ میلیون دلار فروش این فیلم به کره جنوبی مربوط می‌شود. این فیلم همچنین در چهار بازار آسیایی دیگر از جمله تایوان نمایش داده شد.

فیلم سینمایی «شبه جزیره» به کارگردانی یان سنگ هو، اولین هفته یک میلیون دلاری سینمای آیمکس را در دوره کرونا رقم زد. این یک میلیون دلار شامل ۷۵۰ هزار دلار از پنج بازار آسیایی و ۳۶۵ هزار دلار از فروش در کره جنوبی است.

در سال ۲۰۱۶ ، فیلم سینمایی «قطار بوسان» فروش جهانی ۱۴۰ میلیون دلاری را رقم زد. دنباله این فیلم (شبه جزیره)، مبارزه مردم بازمانده برای فرار از سرزمین ویران شده بوسان را روایت می‌کند.

در حالی که سینماها همچنان در آمریکا بسته هستند، بعضی کشور‌های دیگر به بازگشایی تدریجی سینما‌ها با رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی اقدام کرده اند. گیشه اروپا اکران خود را آغاز کرده و به تازگی فیلم سینمایی «نامتعادل» با بازی راسل کرو، نخستین نمایش خود را در آلمان ارائه داد.

سینما‌های آمریکا نیز امیدوار به بازگشایی تا زمان اکران فیلم سینمایی «نامتعادل» در تاریخ ۳۱ ژوئیه هستند.