به گزارش افکارنیوز،

 گفتگو درباره مسائل پیش روی کشور، مقدمه لازم برای شناخت دقیق مسائل و یافتن راهکارهایی بهینه برای مواجهه با آن‌ها است. از این منظر مستندهای تحلیلی یکی از مهم‌ترین ابزارها برای برجسته ساختن مسائل ملی و ایجاد زمینه برای بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل مهم کشور در حوزه‌های گوناگون است.

اخبار فرهنگ و هنر - بر همین اساس جلسه رونمایی و اکران مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» با موضوع بهره‌وری پایین کشاورزی در ایران و عوامل موثر بر پیدایش این وضعیت، روز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه ساعت ۱۳:۳۰ برگزار می‌شود.

مدیریت این نشست بر عهده حسام‌الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور و رییس مرکز است و از وزیران و نمایندگان وزارت‌خانه‌های جهاد کشاورزی، نیرو، امورخارجه، علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت صمت دعوت به‌ عمل آمده است تا پس از تماشای مستند، به بحث و تبادل نظر درباره مستند و موضوع آن بپردازند.

مجموعه مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» نخستین مستندی است که به بررسی تحلیلی صنعت کشاورزی در محورهای تولید، عرضه، صادرات، واردات، قاچاق، دلالیسم و مدیریت کشاورزی در ایران و همچنین ارائه راهکار در هرکدام از بخش‌ها می‌پردازد که در ۸ قسمت ۲۵ دقیقه‌ای در سایت‌های نمایش آنلاین فیلم عرضه شده است.

مجموعه مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» به کارگردانی علی خسروی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی تولید شده در ‌خانه مستند انقلاب اسلامی و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.