افكار نيوز:سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در گفتوگوي اختصاصي با پايگاه اطلاع رساني دولت به اجراي برنامهاي جامع براي تجليل از خبرنگاران به ويژه شهداي خبرنگار اشاره كرد و افزود: علاوه بر تجليل از خبرنگاران در سراسر كشور اقداماتي نيز درباره مسائل رفاهي خبرنگاران در نظر گرفته شده است.

وی به جزئیات بیشتری از اخبار خوش ویژه خبرنگاران اشاره نکرد و تاکید کرد که این اخبار در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

*حمایت رئیس‌جمهور از اقدامات رفاهی برای خبرنگاران

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به حمایت‌ها و توجه رئیس‌جمهور از انجام اقدامات رفاهی برای خبرنگاران اشاره کرد و افزود: برنامه‌های خوبی را در سراسر کشور برای خبرنگاران خواهیم داشت که در روز ۱۷ مرداد؛ مصادف با روز خبرنگار در این باره اطلاع رسانی خواهیم کرد.

*رهبر ارکستر ملی به زودی معرفی می‌شود

حسینی همچنین در پاسخ به سوالی درباره وضعیت رهبری ارکستر ملی گفت: برای این که کار ارکستر ملی ایران تعطیل نشود، رهبری موقتی را انتخاب کردیم تا کار به تعطیلی نکشد و اجراهای متعددی هم تاکنون داشته‌اند.
وی تاکید کرد: ما در وزارت ارشاد می‌خواهیم به یک همگرایی و وفاقی در این موضوع برسیم که رهبری کار بر عهده چه کسی گذاشته شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: برخی افراد به صورت داوطلبانه و افرادی هم به انتخاب ما معرفی شدند تا در این زمینه به جمع بندی برسیم البته تصمیم در این باره نیاز به زمانی داشت که به تدریج انجام شود و نتایج آن در آینده نزدیک مشخص خواهد شد.

*عدم ساماندهی وضعیت موسیقی در کشور؛ موجب پیدایش و رشد موسیقی زیر زمینی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه عدم ساماندهی وضعیت موسیقی در کشور را موجب پیدایش و رشد موسیقی زیر زمینی و غیر مجاز عنوان کرد و افزود: ما معتقدیم اگر ما به مباحثموسیقی نپردازیم، موسیقی زیرزمینی و غیرمجاز در کشور افزایش پیدا خواهد کرد.
حسینی افزود: همان طور که اکنون نیز مشاهده می‌شود در کشورهای همسایه ما هم توسط برخی از گروه‌های موسیقی زیر زمینی به طور مرتب برنامه‌هایی اجرا می‌شود که معیارهای مورد نظر ارشاد را در نظر نمی‌گیرند.
وی تصریح کرد: بنابراین ما باید در کشور برنامه‌هایی که سالم و مورد تایید است را ترویج کنیم تا کسانی که علاقه‌مند هستند، بتوانند در این برنامه‌ها شرکت کنند البته به این هم اعتقاد داریم که موازین اسلامی و شرعی هم به طور یقین باید در این گونه برنامه‌ها رعایت شود.

*لزوم همکاری همه در اجرای خوب کنسرت‌های دارای مجوز

سید محمد حسینی در ادامه همکاری مردم در اجرای خوب کنسرت‌های موسیقی دارای مجوز را ضروری دانست و خاطر نشان کرد: اگر برنامه‌های مناسب و خوبی در حوزه موسیقی برگزار می‌شود، نباید عده‌ای در صدد این باشند که مانع برگزاری برنامه شوند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: در این جا دیگر بحثسلیقه مطرح نیست؛ چراکه صدور مجوز کنسرت‌ها و برنامه‌های موسیقی حاصل کار کارشناسی و تخصصی است که روال خود را طی کرده‌اند تا مجوز اجرای کنسرت‌ها از سوی وزارت ارشاد صادر شده است.
وی ادامه داد: زمانی که مجوزی برای اجرای برنامه و کنسرت از سوی وزارت ارشاد صادر می‌شود، انتظار داریم که همه برای برگزاری بهتر برنامه همکاری کنند.
حسینی همچنین اظهار داشت: به طور یقین تمام افرادی که در معاونت هنری وزارت ارشاد متصدی کار هستند، دغدغه‌های لازم را برای رعایت موازین اسلامی و ایرانی دارند و این طور نیست که مروج بی بندو باری و این گونه مسائل باشند. آنها با در نظر گرفتن تمام نکات شرعی و اسلامی مجوزها را صادر و مسائل را رعایت می‌کنند از این جهت ما فکر می‌کنیم که باید همه کمک کنند تا کارها به خوبی انجام شود.