به گزارش افکارنیوز،

 در جلسه شورای مدیران شبکه هفت سیما که عصر روز یکشنبه ۲۶ مرداد برگزار شد مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما تاکید کرد: در راستای ابلاغیه معاونت سیما نسبت به رفع نگرانی و دغدغه داوطلبان و خانواده آنها در آستانه برگزاری کنکور در شرایط کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغیه ستاد کرونا، این شبکه به عنوان تخصصی ترین شبکه آموزش سیما، برنامه هایی با رویکرد امید آفرینی، آگاهی بخشی و ایجاد آرامش خواهد داشت.

اخبار فرهنگ و هنر - وی با اشاره به افزایش برنامه مدرسه تلویزیونی ایران طی روزهای باقیمانده تا کنکور  برنامه های این شبکه را تشریح و عنوان کرد: ویژه برنامه شب کنکور در پنج روز متوالی ۲۸، ۲۹، ۳۰ و ۳۱ مرداد و ۱ شهریور روزها از ساعت ۱۴:۳۰  تا ۱۷ و شب ها از ساعت ۲۰:۲۰ تا ۲۱ به بررسی مهمترین نکات و تحلیل سوالات کنکور ۹۹ خواهد پرداخت. این ویژه برنامه شامل صحبت های انگیزشی مشاوران و توصیه درباره جمع بندی و مرور نهایی درس ها با حضور اساتید برتر دروس عمومی و تخصصی و یادآوری های مهم توصیه های پزشکی در مورد خواب تغذیه و کاهش استرس و اضطراب و مدیریت جلسه آزمون، اعلام شرایط و ضوابط آزمون سراسری برای گروه های آزمایشی زبان خارجه، هنر، ریاضی و فیزیک، علوم تجربی و انسانی خواهد بود.

مدیر شبکه آموزش افزود: برای اثرگذاری هرچه بهتر این آموزه ها این موارد و توصیه ها از زبان کارشناسان و سخنگویان سازمان سنجش آموزش کشور گفته خواهد شد و برای اشتراک تجربیات از افراد رتبه برتر سال های قبل نیز دعوت می شود تا در برنامه ها حضور یابند.

وی بیان کرد: در این برنامه، سوالات هر روز توسط اساتید تخصصی هر رشته تحلیل و پاسخ داده خواهد شد. همچنین  در برنامه صبحگاهی و زنده «صبحی دیگر» از کارشناسان متخصص در جهت ایجاد انگیزه و افزایش امید و ایجاد آمادگی دانش آموزان برای برگزاری هرچه بهتر کنکور دعوت به عمل خواهد آمد.

احمدی افزادی در پایان اظهار کرد: برنامه گزارش محور «دوربین هفت» با حضور در بین مردم و دانش آموزان نظرات آنها را در این مورد دریافت خواهد کرد. یکی از برنامه‌های پرمخاطب این شبکه برنامه «دکتر سلام» است که در روزهای چهارشنبه ۲۹ مرداد، پنجشنبه ۳۰ مرداد و شنبه اول شهریور در مورد سلامت روان و سلامت تغذیه ویژه برنامه خواهد داشت. همچنین ریز برنامه های مدرسه تلوزیونی در این مدت مطابق جدول پیوست به پیوست در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.