به گزارش افکارنیوز،

برگزاری چهل و هشتمین دوره جوایز آنی به ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ موکول شد. همانند دیگر رویداد‌ها و جوایز دیگر، جوایز آنی هم به دلیل همه گیری ویروس کرونا مجبور به تغییر دادن تاریخ برگزاری خود شده است. برگزارکنندگان این رویداد تصمیم نهایی درباره برگزاری این رویداد به صورت مجازی یا حضوری را در ماه اکتبر خواهند گرفت.

اخبار فرهنگ و هنر - در بخش بهترین انیمیشن بلند، انیمیشن‌هایی که بیش از ۴۰ میلیون دلار بودجه تولید داشته باشند و ۶۰ درصد آن توسط یک استودیو مهم تامین شده باشد، توان حضور در جشنواره جوایز آنی را دارند.

برای واجد شرایط شدن در این جوایز، این فیلم باید در طول سال ۲۰۲۰ در آمریکا نمایش عمومی داشته و یا در یک جشنواره فیلم بین المللی مثل جوایز انسی اکران شده باشد.

برای بهترین انیمیشن مستقل هم نیازی نیست که اثر نمایش سینمایی داشته باشد؛ بلکه برای حضور باید بودجه ساختش کمتر از ۴۰ میلیون دلار باشد و ۶۰ درصد یا بیشتر از آن به وسیله یک کمپانی مستقل تامین شده باشد. مهلت ثبت نام آثار در این جشنواره ۴ ژانویه (۱۵ دی) آغاز می‌شود و یکم فوریه به پایان خواهد رسید.

در سال ۲۰۱۹، انیمیشن « مرد عنکبوتی : به درون دنیای عنکبوتی» موفق به کسب جایزه از این جشنواره شد و در پی آن توانست جایزه اسکار بهترین انیمیشن را تصاحب کند. سال گذشته نیز انیمیشن تحسین شده «کلاوس» بهترین انیمیشن آنی شد و در نهایت به نامزدی اسکار هم رسید.