به گزارش افکارنیوز،

سیزدهمین قسمت از سری سوم برنامه «مکث» چهارشنبه شب ۱۲ شهریور ساعت ١٩:۴۵ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در هفته دوم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه محرم تهیه شده پیام دهکردی مجری و راوی خواهد بود.

اخبار فرهنگ و هنر - در این برنامه دهکردی میزبان مادر و پدرانی است که خودخواسته و با پای خود به خانه سالمندان رفته‌اند اما حضور در این مکان را پایان زندگی تلقی نمی‌کنند بلکه برعکس با ورود به خانه سالمندان کهریزک نگاهی تازه به زندگی یافته و سعی دارند شور و نشاط را در این سرای مهربانی ترویج دهند.

مجید مقدم و سلیمان خزایی که سابقه فعالیت تئاتری و شاهنامه‌خوانی دارند از این استعداد بهره برده و حالا راه‌شان را در سرای سالمندان و در خدمت دوستان‌شان ادامه می‌دهند. ناهید انصاری هم که به خاطر دور شدن از تنهایی خود به خانه سالمندان رفته حالا در جمع دوستان تازه قرار گرفته و زندگی را به شکلی دیگر تجربه می‌کند.

سری جدید برنامه « مکث » همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود. این برنامه اجتماعی به صورت گپ و گفت میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی جذاب ضبط و پخش می‌شود.