به گزارش افکارنیوز،

در راستای ترویج برپایی مجالس ساده خانگی توسل به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السّلام، طرح سدره ( روضه خانگی ) اقدام به تسهیل برگزاری این مجالس از طریق اعزام سخنران، مداح و دیگر هماهنگی‌های لازم می‌کند.

اخبار فرهنگ و هنر - اولین جلسه این طرح همزمان با شهادت سردار رشید اسلام، سرباز ولایت حاج قاسم سلیمانی عزیز در منزل یکی از محبان اهل بیت علیهم‌السّلام برگزار شده و تا به امروز نیز توفیق برگزاری مجالس متعددی را داشته است.

سخنرانان و مداحان این طرح را غالباً اساتید و دانشجویان دانشگاه امام صادق علیه‌السّلام تشکیل می دهند و علاوه بر این، از ظرفیت برخی حوزه‌های علمیه نیز بهره گرفته می‌شود.

هم‌چنین در این طرح، در راستای ترویج هرچه بیشتر مجالس خانگی و خانوادگی، پویش‌های جشن خانگی مناسبتی از جمله پویش جشن خانوادگی به مناسبت نیمه شعبان و جشن خانگی عید سعید غدیر نیز برگزار شد که با استقبال مناسب مخاطب همراه بوده است.

علاوه بر این، در ایام مبارک ماه شعبان و رمضان با بارگذاری محتوای چندرسانه‌ای در رسانه‌های این طرح، به ترغیب مخاطبان برای برگزاری مجالس خانوادگی توسط خودشان پرداخته شد.

طرح سدره بدنبال گسترش سنت حسنه فراموش شده روضه‌های خانگی با شرایط برگزاری آسان بوده و وجهه همت خود را ترویج برگزاری آسان و پربرکت این مجالس قرار داده است؛ از این رو این طرح بدون هیچ هزینه و با انگیزه خدمت در آستان سیدالشهدا علیه‌السّلام برقرار است.

محبین اهل بیت علیهم‌السلام می‌توانند با توجه به شرایط ویژه امسال، جهت احیای سنت روضه‌های خانگی از کمک‌های این طرح بهره‌مند شوند، لذا محبین اهل بیت علیهم‌السلام می‌توانند از طریق پیامک به شماره همراه ۰۹۱۹۶۲۱۰۶۳۱ یا پیام در شبکه‌های اجتماعی (بله، ایتا، تلگرام، واتس‌آپ) با شناسه sedreh_admin  جهت برگزاری روضه خانگی ارتباط برقرار کنند.