به گزارش افکارنیوز،

هفدهمین قسمت از سری سوم برنامه «مکث» یکشنبه‌ شب ساعت ١٩:٤٥ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد، در هفته سوم از فصل جدید این برنامه که ویژه ماه محرم تهیه شده، گیتی خامنه مجری و راوی خواهد بود.

اخبار فرهنگ و هنر - در این برنامه خامنه میزبان مادری به نام آیسان شهبازی است که زنی موفق، تحصیلکرده و پرتلاش است. شهبازی مانند هر زنی با هزاران امید و اشتیاق صاحب فرزند می‌شود اما پیش از سه سالگی کودکش متوجه تفاوت او با سایر همسن و سالانش شده و به دکتر مراجعه کرده و درمیابد کودکش مبتلا به اوتیسم است.

این موضوع زندگی شهبازی را دستخوش تغییر می‌کند تا جایی که او مجبور به جدایی از همسرش که اعتقادی به درمان‌پذیر بودن فرزندشان ندارد می‌شود. شهبازی اما هرگز امیدش را از دست نداده و در سه سال اول زندگی فرزندش که دوران طلایی برای آموزش‌پذیر کردن کودکان مبتلا به اوتیسم است از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. شهبازی حالا نه تنها برای زندگی بهتر فرزند خود، که در راستای اطلاع‌رسانی درباره بیماری اوتیسم و کمک به سایر کودکان اوتیسمی تلاش می‌کند.

سری جدید برنامه « مکث » همچون برنامه مناسبتی که در ماه مبارک رمضان پخش شد، قصه‌ها و روایات آدم‌ها از یک موقعیت خاص به سمت حال خوب را روایت کرده و سراغ ماجراهای اجتماعی می‌رود. این برنامه اجتماعی به صورت گفتگو میان هنرمندان و صاحبان داستان‌های اجتماعی ضبط و پخش می‌شود.