به گزارش افکارنیوز،

تصویربرداری سریال بوم و بانو، در شهرک سینمایی غزالی از اواسط نیمه دوم سال ۹۸ آغاز شد و پیش از شیوع کرونا پایان یافت. کارگردانی سریال بوم و بانو را سعید سلطانی که تجربه سریال « ستایش » را داشته بر عهده دارد و در ژانر تاریخی ساخته شده است.

اخبار فرهنگ و هنر - روایت گر بخشی از تاریخ معاصر ایران است. لوکیشن هایی که سریال بوم و بانو در آن فیلمبرداری شده، یادآوی لوکیشن برخی از سریال های سال های اخیر رسانه ملی است. داستان سریال بوم و بانو، کشف حجاب و ممنوعیت عزاداری برای حضرت ابا عبدالله (ع) است.

هنرپیشه های سریال بوم و بانو شبکه ۲ سیما

در سریال بوم و بانو شبکه ۲ سیما، مهدی احمدی، مسعود رایگان (همسر رویا تیموریان)، بهنام تشکر، فریبا متخصص و ساغر قناعت نقش آفرینی می کند. در سریال بوم و بانو شبکه ۲ سیما، مسعود رایگان از هنرپیشه های قدیمی سینما و تلویزیون، در نقش تیمسار افشار از نظامی های زمان پهلوی، حضور دارد. بهنام تشکر نیز از دیگر هنرپیشه های سریال بوم و بانو است که در نقش سرهنگ سپنتا حضور دارد.

دیبا زاهدی در نقش ماهور، دختر تیمسار افشار نقش آفرینی کرده است. آتیلا پسیانی ، مهدی میامی، رحیم نوروزی، امیر غفارمنش، ساناز سماواتی، شادی کرم وردی، افسانه ناصری، مهدی فقیه، محرم زینال زاده، مهوش افشار پناه، هادی قمیشی و آزیتا لاچینی از دیگر هنرپیشه های سریال بوم و بانو هستند. کاوه خداشناس در نقش روزبه، خواستگار مرجان است.

بهنام تشکر بیش از ۱.۲ میلیون دنبال کننده در اینستاگرامش دارد و برای مشاهده پشت صحنه سریال بوم و بانو می توان از لابلای عکس های ماه های اخیر بهنام تشکر، به اطلاعاتی دست یافت.

ساغر قناعت از هنرپیشه های زن نقش اول سریال بوم و بانو است که او را با فیلم سینمایی مالاریا ساخته پرویز شهبازی و جشن دلتنگی به کارگردانی پوریا آذربایجانی دیده بودیم. ساغر قناعت در سریال بوم و بانو در نخستین حضور تلویزیونی خود بوده و امیدواریم بتواند مسیر موفقی را طی کند. ساغر قناعت که از هنرپیشه های اصلی سریال بوم و بانو است، متولد بیست و ششم آذر ماه سال ۱۳۷۳ بوده و از جوان ترین هنرپیشه های سریال بوم و بانو شبکه ۲ سیما است.

فریبا متخصص نیز در سریال بوم و بانو، در نقش ماهرخ حضور داشته و به عنوان همسر تیمسار افشار با بازی مسعود رایگان دیده می شود.

سریال بوم و بانو روایتگر تاریخ پهلوی اول است. سریال بوم و بانو را می توان تلاقی عشق و سیاست و دین دانست در جامعه ای که قصد دارد از سنت به مدرنیسم، طی طریق کرده و در این مسیر، همانطور که می دانید، کشور با فراز و نشیب های بسیاری همراه می شود. قصه های سریال بوم و بانو، غیر واقعی است. توجه کنید که لوکیشن سریال بوم و بانو، فقط منحصر به شهرک سینمایی غزالی نیست و ۱۵۰ لوکیشن داشته است. آرمان زرین کوب تهیه کننده سریال بوم و بانو شبکه ۲ سیما است.

قسمت اول سریال بوم و بانو از شنبه ۱۵ شهریور روی آنتن رفت. قسمت دوم سریال بوم و بانو نیز یکشنبه ۱۶ شهریور پخش شد. سریال بوم و بانو ۳۵ قسمت است. یعنی از شبنه ۱۵ شهریور که قسمت اول سریال پخش شد، باید تا ۲۰ مهر ۹۹ منتظر ماند تا فرجام تلاقی عشق و سیاست و مذهب به روایت دیبا زاهدی، مسعود رایگان، ساغر قناعت و بهنام تشکر و مهدی احمدی را مشاهده کرد.

به نظر می رسد این سریال بتواند مخاطبان بیشتری از سریال سرزده شبکه ۱ سیما با بازی علی انصاریان جذب کند. پس از ساخت موفق سریال های پربیننده پس از باران و ستایش برای شبکه ۳ سیما، اکنون سعید سلطانی در قامت کارگردان این مجموعه تلویزیونی ویژه ایام محرم و صفر شبکه ۲ سیما، قصد دارد تا ما را با برشی از اتفاقات ایران عصر پهلوی اول آشنا کند.

در همان لوکیشن هایی که بارها در سریال های شبکه ۱ و ۲ و ۳ دیده بودیم. کلکسیونی از سلبریتی های سینما و تئاتر و تلویزیون، می تواند از اواخر شهریور ماه، مخاطبان بیشتری را به سمت این مجموعه تلویزیونی هدایت کند. البته این سریال، اینستاگرام رسمی ندارد و باید پشت صحننه سریال و متن و حاشیه های ساخت و نظرات مردم را در کامنت های اینستاگرام عوامل جست و جو کرد.