کریم اکبری مبارکه بازیگر تلویزیون که در سریال هایی از قبیل امام علی (ع) و مختارنامه به ایفای نقش پرداخته پیرامون وضعیت آثار نمایشی پا موضوع محرم و قیام امام حسین (ع) گفت: یکی از دلایل افت وضعیت ساخت آثار سینمایی و تلویزیونی خصوصا آثاری که دارای موضوع مذهبی پیرامون محرم و عاشورا است را می توان کمبود بودجه مناسب برای ساخت این دست از آثار دانست.

وی افزود: همانطور که می دانید با مشکلات متعددی در حوزه بودجه برای ساخت فیلم و سریال روبرو هستیم که این مشکلات بر روی وضعیت فرهنگی از جمله در حوزه تلویزیون و سینما تاثیر نامطلوب گذاشته است.

بازیگر نقش "ابن ملجم مرادی" در سریال امام علی (ع) ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از کارگردانان و فیلمنامه نویسان هستند که فیلمنامه هایی آماده ساخت دارند منتها فعلا منتظر فراهم شدن شرایط لازم هستند.

اکبری مبارکه خاطرنشان کرد: البته جا دارد که سوال کمبود ساخت آثار نمایشی خوب را از مسئولان و مدیران رسانه ملی پرسید. زیرا آنها قطعا در جایگاهی که قرار دارند تصویر دقیق و روشن تری از وضعیت موجود داشته و بهتر می توانند علل این وضعیت را بیان کنند.

وی اضافه کرد: من در سریال مختارنامه نقش "احمر بن شمیت" را بر عهده داشتم. یکی از خاطرات جالبی که از دوران ساخت این مجموعه تلویزیونی به یاد دارم این است که در زمان تصویربرداری در فصل زمستان مجبور بودیم برای اینکه بخار دهان ما  مشخص نشود یخ در دهان خود قرار بدهیم که این موضوع موجب می شد تا تمام وجود ما را سرما فرا بگیرد.

بازیگر سریال مختارنامه تصریح کرد: متاسفانه در تمامی فیلم ها و سریال ها پشت صحنه ساخت به مخاطبان نشان داده نمی شود. این درحالی است که اگر پشت صحنه را هم به مردم نشان بدهند مخاطبان لذت دوچندانی از دیدن این سریال خواهند برد و در جریان مصائب ساخت چنین آثاری قرار می گیرد.بنابراین خوب بود بخشهایی از پشت صحنه و مصائب تولید مختارنامه را هم نشان می دادند

اکبری مبارکه در پایان گفت: داوود میرباقری عالی ترین و بهترین کارگردانانی است که در حوزه  آثار مذهبی و دینی داریم و تبحر و اشراف خاصی به تکنیک سینما و نیز مسائل تاریخی دارد و آرزوی هر بازیگری است که در پروژه ایشان حضور داشته باشد.