به گزارش افکارنیوز،

اسماعیل مفرداظهارداشت: با توجه به ضرورت توزیع عادلانه امکانات رفاهی در همه مناطق استان گازرسانی به روستاها در اولویت برنامه های امسال است.

وی افزود: در این راستا با پیگیری عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۵ روستای شهرستان آوج زمینه برخورداری مناطق روستایی از این تسهیلات فراهم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: گازرسانی به ۲۵ روستای شهرستان آوج در قالب ۲ پیمان هم اکنون درحال اجراست که با اتمام این پروژه ۳۸۱۲ خانوار روستایی این منطقه از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

بوشهری یادآورشد: با گازرسانی به این روستاها در مجموع ۶۸ درصد از خانوارهای روستایی منطقه آوج از گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی هزینه پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ها را ۳۰۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این پروژه ها سطح رفاه مردم منطقه افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد:به منظور تقویت شبکه گاز شهری آبگرم و فراهم شدن امکان گازرسانی به روستاهای مسیر شهرک صنعتی خرمدشت تا شهر آبگرم یک پروژه خط تغذیه طراحی شده و درحال اجراست و تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.

وی گفت: با تکمیل این پروژه خط تغذیه، امکان گازرسانی به ۴۲ روستای مسیر فراهم خواهد شد.

 

بوشهری افزود: در سال گذشته گازرسانی به شش روستای منطقه آوج انجام شد و امیدواریم با توسعه طرح های گازرسانی در منطقه آوج شاهد شکوفایی روستاهای منطقه در حوزه های مختلف باشیم.