به گزارش افکارنیوز،

جواد قلی‌پور با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع در معاونت قرآنی تبلیغات اسلامی در سال 95 اظهار داشت: مسابقات بزرگ قرآنی به‌ منظور ارتقاء سطح کیفی فنی و عملی کودکان و نوجوانان در قزوین برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این مسابقات در رشته‌های مختلف قرآنی در استان قزوین برگزار می‌شود بیان کرد: این مسابقات محدودیت سنی نداشته و حضور برای تمامی افراد آزاد است.

معاون قرآنی تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به اینکه این مسابقات در رشته‌های تحقیق، قرائت، حفظ در این استان برگزار می‌شود اظهار داشت: مسابقات قرآنی در رشته حفظ جزء‌های 5، 10، 20 و 30 قرآن کریم در استان قزوین برگزار می‌شود.

قلی‌پور با اشاره به اینکه در راستای تقویت و ارتقای سطح کیفی کودکان و نوجوانان در حوزه فعالیت‌های قرآنی باید مسابقات و رقابت‌های این حوزه افزایش یابد، بیان کرد: با برگزاری برنامه‌ها و مسابقات قرآنی می‌توان زمینه تقویت افراد در سنین پایه در استان قزوین را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه برای آموزش حافظان قرآن کریم اقدامات موثری انجام شده است تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که صورت گرفته قرار است که تعداد حافظان قرآن کریم در استان قزوین افزایش یابد چرا که مقام معظم رهبری بر تحقق این امر تأکید ویژه‌ای دارند.