به گزارش افکارنیوز،

هومن باباپور ظهر امروز در نشست خبری  که مناسبت برگزاری اجلاس شهرداران جاده ابریشم که در سالن جلسات سعدالسلطنه استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: یازدهمین اجلاس جاده ابریشم طی روز‌های آتی از صبح روز شنبه آغاز و در شامگاه روز 14 شهریورماه سال جاری به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش‌از 67 میهمان وارد کشور شده‌اند افزود: میهمانان خارجی به طور موقت در هتل المپیک تهران استقرار و تا پایان فرداشب تمامی میهمانان وارد کشور شده و از مسیر جاده ابریشم وارد استان می‌شوند.

باباپور بیان کرد: در این اجلاس حضور شهرداران شهر‌های بزرگ جاده ابریشم از جمله شهردار عمان، شهردار آنکارا، شهردار صربستان و معاونین شهرداران و اعضای شورای شهر و مشاورین اختصاصی پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه  14 استان در مسیر جاده ابریشم قرار دارد اظهار داشت: شهرداران این استان‌ها و تمامی شهرداران کلان‌ شهرها  و همین‌طور شهردار مراکز استان‌ها نیز در این اجلاس حضور دارند.

باباپور با اشاره به مکان استقرار میهمانان گفت: استان قزوین محدودیت‌هایی در  زمینه استقرار میهمانان دارد در همین راستا  مهیمانان داخلی در استادسراها و مراکز اقامتی دانشگاه‌ها و ادارات اسکان می‌یایند.

وی افزود: میهمانان خارجی نیز با آخرین تشریفات از فرودگاه امام خمینی وارد کشور و پس از آن وارد استان قزوین می‌شوند.

باباپور عنوان کرد: اجلاس سال 95 با 3 رویکرد و شعار اقتصادی، فرهنگی و گردشگری تحت عنوان کیفیت زندگی برگزار می‌شود.

مدیر اجرایی اجلاس شهرداران جاده ابریشم استان قزوین گفت: تمامی برانامه‌های اجلاس در شبستان امام علی(ع) و سعدالسلطنه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: از استاتید ترکیه و کاندا و همچنین اساتید ایرانی از بهترین دانشگاه‌ها نیز دعوت شده است تا در این اجلاس حضور داشته و امیدواریم تا با مباحث علمی و انتقال تجربیات شاهد رشم چشم‌گیر شهر قزوین و توسعه آن باشیم.

باباپور اظهار داشت: در تلاش هستیم تا با اتصال فرهنگ و اقتصاد و قرار گرفتن این دو در کنار یک‌دیگر حوزه گردشگری نیر گسترش  استان قزوین بتوانیم از پتانسیل و توانمندی‌هاخود را در این زمینه استفاده کنیم.