به گزارش افکارنیوز،

احمد امیرآبادی‌فراهانی ظهر امروز در مراسم تجلیل از خدمات عوامل اورژانس 115 قم با اشاره به فعالیت‌های اورژانس 115 اظهار داشت: ابتدا باید از خدمات‌رسانی و زحمات همه کارکنان اورژانس 115 قم قدردانی کرد و این خدمات نزد خداوند متعال قطعاً از اجر و ثواب بالایی برخوردار است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارکنان اورژانس 115 زحمات بسیاری متحمل می‌شوند، افزود: باید اذعان کرد که اورژانس مرز نمی‌شناسد چرا که نیروهای آن با عشق وافر به مردم سرتاسر دنیا خدمات‌رسانی می‌کنند.

امیرآبادی‌فراهانی با اشاره به مأموریت‌های اورژانس 115 قم گفت: در حال حاضر شاهد انجام روزانه بیش از 250 مأموریت در قم هستیم که این کار نوعی جهاد بوده و بیش‌ از حد انتظار است.

وی با تأکید بر پاسداشت خدمات اورژانس 115 افزود: وجود موتورسیکلت‌سواران در استان قم سبب شده تا حجم مأموریت‌های اورژانس بیشتر شود و حتی گاهی از حد استاندارد نیز بگذرد و مسئولان باید با سخت‌گیری‌های لازم را درباره موتورسیکلت‌سواران برای جلوگیری از رخ دادن تصادفات انجام دهند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعداد موتورسیکلت‌سواران در استان قم گفت: در حال حاضر بیش از 300 هزار موتورسیکلت‌سوار در قم داریم که این تعداد نسبت به تعداد جمعیت استان رقم بسیار بالایی است.

امیرآبادی فراهانی با اشاره به اینکه باید سازمان ملی اورژانس در کشور ایجاد شود، گفت: با ایجاد این سازمان می‌توان تا حدی مسئولیت را از دوش وزارت بهداشت برداشت چراکه این وزارتخانه از گستردگی بالایی برخوردار است و حجم کارهایی که انجام می‌دهد بالا است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد سازمان ملی اورژانس در کشور می‌تواند خدمات‌رسانی نیروهای اورژانس را گسترش دهد تا کارها به‌خوبی پیش رود.