به گزارش افکارنیوز،

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت:با اعلام آتش‌سوزی در آشپزخانه موکب حضرت معصومه(س) در کوی 39 خیابان امامزاده ابراهیم(ع) به مرکز فرماندهی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری در حدود ساعت دو بامداد بلافاصله سه خودروی عملیاتی به محل اعزام شدندو 5 شهروند قمی محبوس شده میان آتش با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی نجات پیدا کردند.

 

 

جعفری با اشاره به مسکونی بودن ساختمان دچار حریق شده و محبوس شدن تعدادی از شهروندان در آن گفت: با حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی در محل حادثه و مشاهده و بررسی جزئیات ساختمان و با توجه به مسکونی بودن آن، مشخص شد که پنج نفر از شهروندان در داخل طبقات فوقانی محبوس شده‌اند.

 

وی با تاکید بر استفاده از نردبان ویژه نجات از طبقات در این عملیات تصریح کرد: همزمان با عملیات اطفای حریق با استفاده از نردبان بلند نجات، افراد محبوس شده در طبقات فوقانی از داخل ساختمان خارج شدند.

 

 مدیرعامل آتش‌نشانی قم با اشاره به علت وقوع این حادثه خاطرنشان کرد: در این حادثه ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و روغن نباتی انبار شده در آشپزخانه طعمه حریق شده و موجب ایجاد دود و شعله بسیار سنگین در محل حادثه شده بود.

 

جعفری با تاکید بر اینکه علت بروز این حادثه در دست بررسی است، تصریح کرد: از شهروندان درخواست داریم با رعایت موارد ایمنی و استفاده از دستگاه‌ها و لوازم استاندارد در منازل و آشپزخانه‌ها، ایجاد هرگونه حادثه و آتش‌سوزی را به حداقل رسانده و از خطرات احتمالی جلوگیری کنند.