به گزارش افکارنیوز،

از مدتها پیش زمزمه هایی مبنی بر تعدیل نیرو در نساجی بروجرد شنیده شد و قرار شد تعدادی از کارگران این کارخانه مدتی بیرون از کارخانه باشند تا برنامه طرح نوسازی در این واحد تولیدی اجرا شود.

 اما طی این مدت جلسات مختلفی برگزار شد و قرار شد که هیچ نیرویی در این راستا از کار بیکار نشود اما علی رغم همه این جلسات و برنامه ها در روز 29 اسفند سال 94 استارت تعدیل نیرو در نساجی بروجرد زده شد.

 در حال حاضر قرداد با 50 درصد کارگران نساجی بروجرد تمدید نشده و این کارگران از کار بیکار شده اند. 

در ابتدای سال جدید که قرار است توسعه و اشتغال به همراه تولید داخلی و رفع بیکاری در اولویت قرار گیرد در ابتدا حدود 500 نیرو در نساجی بروجرد از کار بیکار شدند. 

هم اکنون نساجی بروجرد با 50 درصد نیروهای باقیمانده فعالیت خود را از سر گرفته و کار خود را آغاز کرده است. 

قرار بود طرح توسعه و نوسازی کارخانه نساجی بروجرد در این کارخانه اجرا شود که برای اجرای آن نیروهایی از کار بیکار شده اند.

 طبق گفته ها و شنیده ها قرار است این طرح شش ماهه اجرا شود و بعد از گذشت شش ماه همه نیروهای تعدیل شده دوباره به کار بازگردند. 

کار تعدیل نیرو قرار بود در دیماه سال 94 اجرا شود اما با برگزاری جلسات مختلف این برنامه به تعویق افتاد و حالا این کار اجرایی شده است. 

این در حالی است که کارگران نساجی بروجرد سال جدید را با قلب مضطرب و با نگرانی و بدون کار آغاز کرده اند.

قرار بود که با پرداخت تسهیلاتی برای رفع مشکلات این واحد صنعتی هیچ نیرویی از کار بیکار نشود اما هنوز هیچ خبری از تسهیلات و پرداخت و یا عدم پرداخت آن در دست نیست.

 در سال 88 نیز حدود 400 کارگر نساجی بروجرد از کار اخراج شدند که برخی از انها بعد از مدتی دوباره به کار بازگشتند. 

به گزارش بازتاب بروجرد تلاش های زیادی برای گفتگو با مسئولین برای پیگیری این مشکل انجام شد اما متاسفانه تا کنون هیچ مسئولی در این راستا گفتگویی را انجام نداده است.

امیدواریم هر چه زودتر مشکل کارگران حل شود و طرح نوسازی خطوط نساجی بروجرد بدون تعدیل نیرو اجرا شود.