به گزارش افکارنیوز،

بارش شدید و کم سابقه باران و وقوع سیل همراه با طوفان ظرف چهار روز گذشته تمامی نقاط مختلف شهرستان دلفان را در نوردیده است.

روح الله زمانی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دلفان به تشریح آخرین وضعیت راه های این شهرستان پرداخت و اظهار داشت: بارش شدید باران و  به راه افتادن سیلاب ها  راه ارتباطی ۱۵ روستا در دهستان میربگ جنوبی، گردنه سرکشتی و کاکاوند را قطع کرده است.

وی افزود: تیم های راه و شهرسازی دلفان به منظور بازگشایی راه ارتباطی ساکنان، به این مناطق اعزام شده اند اما با توجه به وسعت خسارات وارد شده و کمبود امکانات موجود بعید می دانیم که راه ارتباطی این روستا ها به زودی بازگشایی شوند. 

زمانی تصریح کرد: در دیگر نقاط شهستان دلفان نیز راه 55 روستای به علت ریزش و آبگرفتی با کندی تردد مواجه است و تمام تلاش تیم هااین اداره جهت بازگشایی کامل این مسیر ها به کار گرفته شده است. 

زمانی گفت: خوشبختانه با دستور سردار عبدالهی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) مبنی برا ارسال تجهیزات هم اکنون تعدادی از ماشین آلات سنگین این قرارگاه در حال همکاری با ما می باشند که از این حیث شایسته تقدیر و تشکر است. 

این مسئول خواستار اعزام ماشین آلات سنگین به شهرستان دلفان شد و بیان کرد: مسیرهای اصلی شهرستان دلفان در مسیرهای نورآباد به خرم آباد، نهاوند و کرمانشاه مشکل خاصی نداشته و ارتباط در آنان بر قرار است.

 

جاده های دلفان

تلاش نیروهای راهداری برای پاکسازی جاده سد معشوره در دلفان

 

تخریب پل ارتباطی در مسیر روستای حبیب وند بخش  خاوه شهرستان دلفان

 

پاکسازی محورهای  فرعی و روستایی که ببر اثر ریزش کوه بسته شده اند