به گزارش افکارنیوز،

مظفر پاپی یکی از کارگران زحمتکش کارخانه سیمان دورود به علت قطع شدن دست و دیر رسیدن نیروهای امداد و نجات جان خود را از دست داد که بعد از مطلع شدن از این اتفاق تأسف بار در محل کارخانه سیمان حاضر شدیم و با تعدادی از کارکنان کارخانه سیمان گفت و گو کردیم.

یکی از کارکنان کارخانه سیمان در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید: من در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به بالای سر مظفر رساندم،او مسئول تمیز کردن دوپل واحد 3 کارخانه بود،دست مظفر پاپی از کتف قطع شده بود و متأسفانه به علت اینکه نیروهای امداد و نجات بعد از 1 ساعت بالای سر مظفر حاضر شدند وی جان خود را از دست داد.

به گفته جمعی از کارگران کارخانه سیمان،مظفر پاپی ساعت 12 ظهر سر شیفت خود حاضر می شود و در ساعت 14 دچار این سانحه دلخراش می شود و نیروهای امداد و نجات ساعت 15 در محل حاضر می شوند که خیلی دیر شده است و مظفر جان خود را از دست داده است.

یکی دیگر از کارکنان کارخانه سیمان دورود در ادامه می گوید: علت مرگ مظفر پاپی این است که در این کارخانه کار 6 نفر را یک نفر انجام می دهد، و کارخانه ای که قبلا با 5000 نیرو اداره می شد الان با 600 نیرو اداره می شود و این طبیعی است که فشار کاری بر روی نیروهای این کارخانه زیاد باشد و خطر هر لحظه جان یکی از نیروها را تهدید کند.

یکی دیگر از کارمندان این کارخانه با تاکید بر 3 اصل بسیار مهم که در کارخانه سیمان رعایت نمی شود و موجب مرگ مظفر پاپی شده است می گوید: اول اینکه کارخانه سیمان 3 ماه است پوشش ایمنی به کارگران خود نداده است،یعنی ما سه ماه است نه کفش داریم نه دستکش نه لباس استاندارد و اینها چیزی جز سوء مدیریت نیست.

دوم اینکه: فشار کاری در این کارخانه زیاد است و هر نفر مجبور است کار چند نفر را انجام دهد،چرا که در گذشته وقتی کارگری بازنشته می شد شخص دیگری جایگزین آن می شد ولی متاسفانه امروز اینگونه نیست.

سوم اینکه: نرسیدن به موقع نیروهای امداد و نجات ،چرا که مظفر پاپی 1 ساعت بعد از قطع شدن دستش زنده بود و نبض داشت ولی متأسفانه آنقدر دیر رسیدند که جانش را از دست داد.