به گزارش افکارنیوز،

به نقل آسوبان، هرساله شرکت گوگل با همکاری Udacity مسابقه‌ای برای سنجیدن سطح مهارت علاقه‌مندان به برنامه‌نویسی اندروید برگزار می کند تا آن ها بتوانند در این آزمون، استعدادهای خود را به نمایش بگذارند.

در این دوره از مسابقات که به صورت سالانه در سطح بین المللی برگزار می شود؛ حامد جلیلیانی، متولد کوهدشت لرستان، موفق به کسب مقام سوم در مسابقه دوره Nanodegree برنامه نویس اندروید ( Android Developer Nanodegree) شد و نیز بورسیه گوگل و یوداسیتی برای دوره Nanodegree برنامه نویس اندروید را به دست آورد.

بنابراین گزارش، حامد جلیلیانی، دارای چندین مدرک بین‌المللی در حیطه کامپیوتر، مدیر فناوری اطلاعات پروژه بین‌المللی برای سازمان ملل متحد و مدیر IT و برنامه‌نویس در چندین پروژه ملی و همکاری در پروژه‌های بین‌المللی دیگر را در سوابق خود ثبت کرده است.

این برنامه نویس موبایل که دانش آموخته جهاد دانشگاهی کرمانشاه و دارای چندین مدرک بین المللی در حیطه کامپیوتر و فناوری اطلاعات از دانشگاه های Stanford و DeVry و Colorado آمریکا و دانشگاه های انگلستان، هنگ کنگ و مادرید اسپانیا بوده در این خصوص به خبرنگار آسوبان گفت: این دوره و مسابقه برنامه نویسی هر ساله توسط گوگل برگزار می شود.

تلاش شبانه روزی برای شرکت در مسابقه

حامد جلیلیانی با بیان اینکه به دلیل عدم فرصت شرکت در دوره سال قبل، موفق به حضور و شرکت در مسابقه نشده بودم؛ اظهار کرد: در مسابقات امسال تصمیم گرفتم در این دوره شرکت کرده و به محض اعلام توسط گوگل من هم  ثبت نام کردم.

وی که هم چنین مدیر IT و برنامه نویس در چندین پروژه ملی و همکاری در پروژه های بین المللی دیگر و 5 مقاله بین المللی و ملی را در سوابق خود ثبت کرده؛ بیان داشت: شرکت در این دوره از مسابقات برای عموم آزاد است و به همین علت هزاران نفر از تمام دنیا برای حضور در مسابقه ثبت نام کرده بودند.

این برنامه نویس موبایل، مدت مسابقه را فشرده و به صورت شبانه روزی دانست و خاطرنشان کرد: هزینه یا شهریه برای شرکت در مسابقه هم، حدود2 میلیون تومان، البته به دلار بود و این مبلغ می بایست از طریق مسترکارت و یا کارت های ارزی معتبرخارجی پرداخت می شد که من هم هزینه ی شرکت در مسابقه را پرداخت کردم.

مدیر فناوری اطلاعات پروژه بین‌المللی برای سازمان ملل متحد با تأکید بر اینکه شرکت در این مسابقه نیازمند مهارت زبان انگلیسی در سطح خیلی خوب می باشد؛ بیان داشت: تمام مراحل مسابقه به زبان انگلیسی بوده و نیازمند مکاتبات فراوان با داورهای مسابقات در طی دوره می باشد.

 مدرک IELTS از یکی مؤسسات انگلستان

حامد جلیلیانی که دارای تجربیات تحصیلی و دریافت مدارک از دانشگاه های معتبر و مدرک IELTS از یکی مؤسسات انگلستان است؛ خاطرنشان کرد: رشته کامپیوتر را در هنرستان خوانده ام و در همان ورود به رشته، به برنامه نویسی و خلق برنامه های جدید علاقه مند شدم.

این مدیر IT و برنامه نویس در چندین پروژه ملی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات، موفق به کسب مقام سوم شدم و تقریباً 5 روز پس از برگزاری مسابقه، گزارشی از روند مسابقه را به کانال تلگرامی مان به آدرس Https://telegram.me/Mobile_App_Development ارسال کرده ام.

حامد جلیلیانی اظهار کرد: در پایان این دوره از مسابقات، مسئولین برگزارکننده گوگل تصمیم گرفتند که از شهریه ثبت نام، 3 نفر اول را معاف کنند که خوشبختانه به دلیل کسب مقام سوم، من هم از شهریه ثبت نام معاف شدم.

حامد جلیلیانی

فقط 2 ساعت برای خواب در روزهای مسابقه

مدیر فناوری اطلاعات پروژه بین‌المللی برای سازمان ملل متحد که زمان 22 ساعت را برای شرکت در مسابقه صرف کرده، گفت: تا 9  روز فقط در 24 ساعت حدود 2 ساعت می خوابیدم.

این برنامه نویس موبایل با بیان اینکه تقریباً پس از 5 روز از فشار کار و بی خوابی لکنت زبان گرفته؛ اظهار کرد: به دلیل زمان کم مسابقه و خستگی بی نهایت، وقتی به رتبه سوم رسیدم، دوستانم که با خواندن پیام هام در کانال تلگرامی ام، نگران سلامتیم شده بودند؛ حدود 8 ساعت مانع ادامه ی فعالیتم شده و حضور در مسابقه را برایم تعلیق کردند.

 حامد جلیلیانی تصریح کرد: پس از این 8 ساعت، متاسفانه نفر و دوم اول توانسته بودند که جایگاه خود را ثابت کنند و من راه دیگری به جز رقابت برای جایگاه سوم نداشتم و با وجود نزدیک شدن رقبا، با تمام تلاشم خوشبختانه توانستم جایگاه سوم را حفظ کنم و بورسیه گوگل و یوداسیتی برای مسابقه دوره Android Developer Nanodegree (دوره برنامه‌نویسی حرفه‌ای اندروید) را نیز به دست بیاورم.