به گزارش افکارنیوز،

حوادث تلخ مراسم حج تمتع سال گذشته باعث ایجاد موجی از غم و اندوه در کشورهای مسلمان شد مصیبت ناگواری که احساسات هزاران مسلمان در سراسر جهان اسلام را جریحه‌دار کرد.

فاجعه وحشتناکی که در روز عید قربان در اثر سوء مدیریت و بی‌کفایتی رژیم آل سعود به  تلخ‌ترین سفر زائران حریم امن الهی منجر شد.

در آستانه فرارسیدن سالگرد این فاجعه ناگوار و در راستای جامعه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر زنده نگه‌داشتن یاد شهدای منا گفت‌وگویی با رضا قائد رحمتی پسر مهاجر الی الله حاج سبز خدا قائد رحمتی از شهدای خرم‌آبادی فاجعه منا داشته‌ایم که شرح آن در ذیل می‌آید:

حاج سبز خدا قائد رحمتی پدر چهار دختر و سه پسر اواخر سال 1384 به همراه همسرش برای سفر معنوی حج ثبت نام می‌کند و بعد از 10سال چشم‌انتظاری سال گذشته توفیق پیدا می‌کند که به حرم امن الهی مشرف شود.

رضا قائد رحمتی فرزند شهید منا حاج سبز خدا قائد رحمت در خصوص روزهای تلخ فاجعه منا گفت:این حادثه بسیار تلخ در روز دوم مهرماه سال گذشته در حالی اتفاق افتاد که تا چندین روز پس‌ازاین رخداد هیچ خبری از پدر و مادرم نداشتیم.

قائد رحمتی گفت: بعد از پنج روز اعلام کردند که اسم پدر جز لیست مفقودین منا هست و طی چند روز بعد یعنی زمانی که 25کانتینر جنازه از طائف آورده شد در روز 12مهرماه ما جنازه پدرم را تحویل گرفتیم.

حاج سبزخدا قائد رحمتی،شهید منا

وی در رابطه با وضعیت مادرش در طی آن حادثه اظهار داشت: در روزهای فاجعه مادرم در چادر بدون هیچ‌گونه امکاناتی مستقر بودند و اطلاعی هم از زمان و مکان نداشتند و بنابه گفته مادرم تنها صدای آژیر آمبولانس‌ها که برای شناسایی اجساد قربانیان می‌رفتند به گوش می‌رسید.

فرزند شهید منا با تأسی از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر عدم لیاقت آل سعود در کلید اداری کعبه،بیان کرد:آل سعود لیاقت کلیدداری خانه خدا را ندارد که بتواند مهمان‌دار حجاج خانه خدا باشد وقتی نتوانستند بحران فاجعه منا را مدیریت کنند هرچند  که به‌زعم خودشان این حادثه عمدی نبوده و حتی اگر به‌عمد نبوده باشد بازهم نتوانستند  آن را مدیریت کنند و منجر به فاجعه عظیمی شد.

قائد رحمتی تصریح کرد: خانه خدا متعلق به جهان اسلام است و آل سعود هیچ اختیاری نباید در رابطه با آن داشته باشند و این‌که امسال به حجاج ایرانی اجازه نداده‌اند مایه تأسف است.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر زنده نگه‌داشتن یاد شهدای منا گفت:الحمدالله حرکت‌های خوبی از سوی سازمان‌های متولی چون حج و زیارت و بنیاد شهید صورت گرفته است اما نباید فقط به مراسم سالگرد ختم بشود چراکه این فاجعه بسیار تلخ بود که دولت عربستان با گستاخی تمام حتی از خانواده‌های داغ‌دیده آن کوچتکرین عذرخواهی  انجام نداد.

فرزند شهید منا در خصوص پیگیری حقوق قربانیان این فاجعه،عنوان کرد: از سوی همه دستگاه تلاش‌هایی در حال انجام است اما به دلیل این‌که مجامع بین‌المللی از کارشکنی‌های آل سعود حمایت می‌کنند درواقع پیشبرد اهداف ما خیلی کند صورت می‌گیرد اما به‌هرحال تلاش‌ها قابل‌تقدیر است ولی امیدواریم این روند تسریع شود.

قائد رحمتی بابیان این‌که این سفر خانه خدا ثمره زندگی پدر و مادرم بود،خاطرنشان کرد: شیرین‌ترین سفر زندگی پدر و مادرم به تلخ‌ترین خاطره زندگی‌مان تبدیل شد.