به گزارش افکارنیوز،

سید سعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: وقتی برآیند کار شورای مبارزه با مواد مخدر در دو سال گذشته را نگاه می‌کنیم اقدامات خوبی را در راستای مقابله و برخورد با مواد مخدر در استان می‌بینیم.

وی به بحث معتادین متجاهر در استان لرستان اشاره کرد و افزود: فرمانداران با کمک نیروی انتظامی و شهرداری باید در جمع‌آوری معتادان متجاهر تلاش کنند و این موضوع باید در دستور کار باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: جلسات ماهیانه شورای مبارزه با مواد مخدر در شهرستان‌های استان باید موردتوجه قرار داشته باشد و همانند چند وقت اخیر به‌خوبی برگزار شود.

وی بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها بحث پیشگیری در حوزه مواد مخدر به‌ویژه در جوانان و نوجوانان در دستور کار قرار گیرد و دستگاه‌های مربوط باید به این موضوع توجه داشته باشند.

اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تا پایان سال 90 بر ساس پایش آماری که در سطح کشور انجام‌گرفته بود استان لرستان در بین استان‌های پرخطر و با شیوع بالا در زمینهٔ اعتیاد قرار داشت.

وی افزود: سال 94 مجدداً یک‌پایش در سطح کشور و به‌ویژه در استان لرستان انجام شد و در آن 140 خوشه از شهرهای مختلف استان لرستان موردبررسی قرار رفت که در پایان بررسی‌ها مشخص شد لرستان به یک استان متوسط در بحث شیوع اعتیاد تبدیل‌شده و وضعیت نسبت به سال 90 بهبود پیداکرده است.

مدیرکل بهزیستی استان لرستان عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین آمار حدود 2.8 درصد جمعیت کشور را معتادان تشکیل می‌دهند که در استان لرستان  نیز حدوداً همین میزان جمعیت دچار اعتیاد هستند.

حیدری بیان کرد: استان لرستان دریکی دو سال اخیر در بحث پیشگیری از اعتیاد خوب عمل کرده است به‌گونه‌ای که رسیدن به میزان متوسط شیوع اعتیاد نیز این موضوع را نشان می‌دهد.