به گزارش افکارنیوز،

همایون شجریان شامگاه چهارشنبه ۲۴ آذرماه در محل خانه کشتی شهرستان خرم‌آباد روی صحنه رفت و در میان استقبال مخاطبان به اجرای قطعات خود پرداخت.

سینا جهان آبادی سرپرست ارکستر و محمدجواد ضرابیان آهنگساز قطعات این کنسرت بودند.

شجریانِ پسر برای لرستانی‌ها «مرغ سحر» خواند و تصنیف‌های تو کیستی، خانه سودا، افسونگر، غریبانه، عشق از کجا، با ستاره‌ها، دفتر دل، نسیم وصل و مرغ سحر همراه با سه قطعه آوازی در لابه‌لای تصنیف‌ها در این کنسرت اجرا شد.

نقطه عطف کنسرت هنگامی رقم خورد که شجریان درخواستِ حاضرین را برای خواندن نوای دل‌نشین «مرغ سحر» اجابت کرد و صدای تشویق‌ها تا دقایق زیادی بعد از خواندن این ترانه ادامه داشت و آنها برای دقایقی به تشویق خواننده محبوب خود پرداختند.

در کنسرت هوای گریه، سینا جهان آبادی نوازنده کمانچه، حسین رضایی نیا نوازنده دف و دایره، پاشا هنجنی نوازنده نی، پریچهر خواجه نوازنده قانون، میلاد محمدی نوازنده تار، آئین مشکاتیان نوازنده تنبک، شهرام رکوعی نوازنده فلوت، علی جعفری پویان و پریسا پیرزاده نوازنده ویولن، لعیا اعتمادی نوازنده ویلون آلتو، نگار نورزاد نوازنده ویولنسل و آتنا اشتیاقی نوازنده کنترباس بودند.

کنسرت هوای گریه با آواز همایون شجریان امشب در ۲ سانس در خرم آباد برگزار شد. قرار است این کنسرت بعد از خرم‌آباد در تاریخ ۲ دی در سنندج و ۹ دی در کرمانشاه نیز برگزار شود.

همایون شجریان متولد ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در تهران؛ خواننده موسیقی سنتی ایرانی و نوازنده تنبک و کمانچه است. وی پسر محمدرضا شجریان است.

از ابتدای امسال لرستان میزبان خوانندگانی ازجمله فریدون آسرایی، حمید عسگری، رضا صادقی و بنیامین بود که با استقبال گسترده هوادانشان همراه بوده است. شهر خرم‌آباد امسال میزبان کنسرت‌های زیادی بود که ساکنان این شهر از آنها ستقبال بی‌نظیری کرده‌اند.