به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پیک نکا، سید رضا ساداتی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) نکا در این مراسم با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، به آمادگی مبارزه با فقر در جامعه تأکید و اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در سخنان گرانسنگی به اهمیت این موضوع اشاره داشتند ما نیز باید در شرایط حاضر علی‌رغم تمامی مشکلات پیش رو برای مبارزه با فقر، خودمان را موظف و آماده کنیم.

به گفته ساداتی بیش از هفت هزار نفر از جمعیت شهرستان نکا مددجوی کمیته امداد امام خمینی‌(ره) قرار دارند که از این میان 410 دانش آموز، 226 کودک زیر 6 سال و 64 دانشجو طلبه از بسته خدماتی این نهاد بهره‌مند هستند.

 

وی افزود: 305 یتیم در شهرستان نکا از حمایت یک هزار و 572 حامی برخوردار هستند که ماهانه با عرضه خدماتشان به این افراد نیازمند به مرور شرایط خوبی برای یتیمان تحت پوشش امداد ایجاد می‌شود.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) نکا با اشاره به 90 بیمار صعب‌العلاج تحت پوشش کمیته امداد شهرستان، تصریح کرد: ضمن توجه این نهاد حمایتی به مدد جویان بیش از یک هزار و 990 نفر از مدد جویان شهری نکا از بیمه خدمات درمانی استفاده می‌کنند و همچنین 325 خانواده مددجو از بیمه تأمین اجتماعی برخوردار هستند.

 

این مسئول با تأکید بر توانمندسازی مدد جویان بیان کرد: 90 خانواده بیمار و صعب‌العلاج در کنار تحمل بیماری نیازمند تجهیزات ضروری و لوازم منزل هستند که با حمایت خیرین و مسئولان مرتفع می‌شود.

 

ساداتی خدمات‌رسانی به مددجویان در ماه مبارک رمضان را عملکرد پسندیده از سوی مسئولان و مردم برشمرد و همچنین گفت: خوشبختانه در ماه رمضان امسال خدمات رسانی به محرومان و نیازمندان توسط مردم، مسئولان و کمیته امداد قابل توجه بود اما این میزان خدمات‌رسانی کافی نیست چرا‌که هنوز بخش اعظمی از نیازمندان از سبد خدماتی بهره‌مند نشده‎اند.

 

وی با اشاره به مسکن روستایی اظهار کرد: در بخش مسکن روستایی سال گذشته برای 376 نفر از مددجویان مسکن تدارک دیده شد و همچنین 247 مورد تعمیر، تکمیل و بازسازی شده است و در همین راستا 100 واحد مسکونی دیگر مددجویان نیازمند بازسازی هستند .

این مسئول خدماتی ادامه داد: 400 خانواده مددجو در صف وام‌های قرض‌الحسنه هستند که هنوز قادر به دریافت وام‌های خود نشده‌اند.

 

مدیر کمیته امداد امام خمینی نکا با بیان اینکه 7 درصد از جمعیت شهرستان نکا تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند اضافه کرد: بیش از چهار هزار و 358 خانوار و جمعیتی بالغ بر هفت هزار و 686 نفر از مددجویان و نیازمندان شهرستان تحت حمایت این نهاد بوده و از خدمات آن برخوردار هستند.

 

محرومیت‌زدایی و ریشه‌کنی فقر با دستگیری از نیازمندان

 

همچنین آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در ادامه با اشاره به انفاق در راه خدا اظهار کرد: انفاق و کمک کردن به نیازمندان و محرومان پیش از آنکه به دیگران برسد قطعا آثار آن به مراتب به خودمان باز می‌گردد.

 

امام جمعه نکا گفت: قیمت بهشت جان و مال خوبان است، لذا شما با اهدای این دو مورد مهم در راه خدا با عینک بهای رضوان الهی را برای خود بر می‌گزینید.

 

وی اضافه کرد: خوشبختانه با کارنامه درخشان مردم نکا در خدمات‌رسانی و دست‌گیری نیازمندان می‌توان با این روند محرومیت‌زدایی و ریشه‌کن کردن فقر را در شهرستان شاهد بود.

 

آیت‌الله لائینی کمک به محرومان را فرصت معنوی برای مردم توصیف کرد و گفت: چراکه می‌توان با استفاده از این فرصت توفیق کمک مالی به قشر نیازمند و مستضعف را برای خودشان رقم بزنند.

 

امام جمعه نکا با بیان اینکه خدا ندار نیست و خیرین وسیله‌ای برای کمک به محرومین هستند، خاطرنشان کرد: خدا با انفاق مالمان در راه کمک به محرومان ما را در مرحله آزمون قرار می‌دهد چرا که گام‌ها، اقدام، عمل و انفاق‌هایمان را در تمامی لحظات نظاره می‌کند.