به گزارش افکارنیوز،

سعید امشب در مراسم افتتاح پروژه‌های گردشگری مجتمع میزبان بابلسر اظهار داشت: گردشگری در کشور صنعت مغفول باید نام بگیرد و قبل از دولت یازدهم از گردشگری به عنوان صنعت باور نداشتیم؛ گردشگری می تواند یک صنعت پایدار، سبز و سالم باشد و اشتغالزایی آن مطلوب است.

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه در دولت یازدهم گردشگری وارد اقتصاد کشور شده است، تصریح کرد: این صنعت اکنون مورد توجه همه آحاد جامعه و مسئولان است.

شیرکوند با بیان اینکه باور رئیس دولت مبنی بر توسعه گردشگری به عنوان صنعت است، افزود: گردشگری صرفا سفر نباید اطلاق شود و ارز آوری دارد.

وی با اعلام اینکه توجه به صنعت گردشگری در دولت فعلی به صورت عملی دیده شده است، گفت: اگر هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره نماد گردشگری تلقی شود تا قبل از سال 92 تعداد هتل‌های چهارستاره و پنج ستاره در حال بهره‌برداری عدد 130 بوده است که میزان بسیار کوچک است.

معاون سازمان گردشگری کشور با بیان اینکه ایران در حوزه صنعت گردشگری جز ده کشور برتر در حوزه توسعه گردشگری است، افزود: در سه سال اخیر 30 هتل چهار ستاره و پنج ستاره به بهره‌برداری رسیده و امسال 15 مورد افتتاح و سال آینده نیز 30 هتل با مشخصات فوق بهره برداری خواهد شد.

شیرکوند با اشاره به اینکه نهضت ملی برای توسعه صنعت گردشگری در دولت تدبیر و امید شکل گرفته است، گفت: ساخت 6 هتل پنج ستاره در هفته گردشگری امسال آغاز شده و خواهد شد.

معاون سرمایه‌گذاری و طرح‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه کیفیت ساخت هتل‌ها 4 و 5 ستاره در ایران به مراتب مطلوب تر از نقاط دیگر جهان است، افزود: از فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری در کشور حمایت می‌شود.