به گزارش افکارنیوز،

ربیع فلاح جلودار امشب در مراسم افتتاح طرح‌های گردشگری مجتمع میزبان بابلسر با گرامی‌داشت هفته گردشگری در کشور اظهار داشت: مازندران از جمله استان‌هایی بی نظیری در حوزه توسعه صنعت گردشگری است.

وی افزود: استعدادها و قابلیت‌های بکر طبیعی مازندران این استان را استثنایی برای توسعه صنعت گردشگری مبدل کرده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه توسعه متوازن در استان به عنوان راهبرد اصلی برای مازندران است، تصریح کرد: سند آمایش مازندران متناسب با توسعه صنعت گردشگری طراحی شده است.

فلاح با بیان اینکه ساخت و سازهای بی‌رویه صورت گرفته دهه اخیر، سیمای استان را زشت و ناهمگون کرده است، افزود: در دولت تدبیر و امید، ساخت و سازهای بی‌رویه در مازندران در اراضی طبیعی و ساحلی استان متوقف شده است.

وی با اعلام اینکه هنوز از زیرساخت‌های توسعه‌ای استان به صورت مطلوب استفاده نمی‌شود، گفت: باید صنایع تبدیلی مرتبط با توسعه صنعت گردشگری در مازندران تقویت شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه صنعت گردشگری به عنوان صنعت مهم و مادر در استان باید تلقی شود، افزود: بخش بسیاری از اقتصاد و اشتغال استان با استفاده از این صنعت رونق خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه جاذبه‌های بکر طبیعی مازندران مورد استفاده همه ایرانیان است، گفت: سرمایه‌گذاری گردشگری در ارتفاعات جنگلی و کوهپایه ای استان رونق خواهد گرفت.

فلاح با بیان اینکه صنعت گردشگری در استان یک ضرورت تام محسوب می‌شود، افزود: این صنعت به عنوان صنایع پاک تلقی شده و اشتغالزایی آن سریع بوده و زودبازده از حیث اقتصادی است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه پنجره واحد سرمایه‌گذاری برای کاهش بروکراسی ادارات در استان فعال شده است، گفت: همچنان به دنبال رفع این معضلات اداری بوده تا سرمایه‌گذاری در مازندران توسعه متوازن یابد.

فلاح با اعلام اینکه رونق اقتصادی و اشتغالزایی از طریق صنعت گردشگری در مازندران محقق خواهد شد، تصریح کرد: پنجره واحد برای ایجاد اجماع بین سرمایه‌گذاران حوزه‌های مختلف صنعتی در استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیل استان به زودی به رفع مشکلات حوزه گردشگری خواهد پرداخت، افزود: هنوز بسیاری از مشکلات پیش روی فعالان بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی برای رفع شدن نیازمند مشارکت مسئولان استانی است.

استاندار مازندران با تقدیر از فعالان صنعت گردشگری در استان، گفت: مدیریت هتل میزبان بابلسر مظهر کارآفرین نمونه و واقعی برای اشتغالزایی است.