به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا رضوی اظهار داشت: هم اکنون رامسر و نوشهر شاهد بارش باران  شدید بوده و اکثر نقاط مرکزی استان شاهد بارش باران است.

وی افزود: سیاه بیشه کندوان و بلده نور شاهد بارش برف پراکنده و محور کندوان، هراز و سوادکوه شاهد بارش برف و مه رفتگی و تونل کندوان در محور کندوان شاهد بارش برف پراکنده است.

رضوی گفت: در حال حاضر تردد در تمامی محورهای اصلی استان از جمله هراز، کندوان، کناره، سوادکوه و کیاسر به‌صورت عادی وروان جریان دارد.

وی بیان کرد: با استقرار جریانات شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر، بارش از سمت غرب استان شروع شده و به‌تدریج مناطق مرکزی و شرقی استان را در برگرفته که گاهی با وزش باد نسبتا شدید است.

مدیرکل هواشناسی مازندران تصریح کرد: در این مدت با توجه به کاهش دما و بارش در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

وی با بیان اینکه از روز جمعه تا ظهر شنبه به‌طور موقت از میزان ناپایداری و ابرناکی آسمان کاسته می‌شود گفت: از اواخر روز شنبه با نفوذ سامانه بارشی دیگری به استان مجددا بارندگی و وزش باد از سمت غرب استان شروع و به‌تدریج به مناطق مرکزی و شرقی استان کشیده شده و تا اواخر روز یکشنبه ادامه دارد.

رضوی با اشاره به اینکه حاکمیت هوای نسبتا سرد تا اواسط هفته آینده در استان تداوم دارد گفت: بارش برف در جاده‌های کوهستانی موجب لـغزندگی، محدودیت دیـد و اختـلال در تـردد جـاده ای خواهد شد و همراه داشتن تجهـیزات زمستانه از قبیل زنجیر چرخ برای عبور از این مناطق ضروری است.