امام جمعه ملبورن و نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا با ابراز تأسف نسبت به فجایع مادی و معنوی ناشی از سیل ویرانگر در پاکستان، بر لزوم خویشتنداری ذی‌نفعان در داخل نسبت به وضعیت حاکم، اجتناب از نفی یکدیگر و تقویت یکپارچگی برای غلبه بر اثرات بلایای طبیعی تاکید کرد.

حجت الاسلام اشفاق وحیدی در دیدار فعالان مذهبی و رسانه‌ای گفت: چالش‌های اقتصادی و امنیتی پیش روی ملت‌ها باعث یاس و نگرانی مردم شده و باعث تشدید مشکلات آنان شده است.

وی افزود: حاکمان برای امنیت و رفاه مردم سیاست کارساز و عمل گرا را تدوین و به اجرا بگذارند و سازمان ملل متحد نیز باید به وظایف خود پایبند بوده و با عوامل تشدید اختلافات مذهبی و فرقه‌ای برخورد کند.

امام جمعه ملبورن گفت: باید عوامل اصلی فرقه گرایی و تفرقه را شناسایی و تحت تعقیب قرار داده شود تا اجازه تخریب فضای صلح و برادری در جوامع را نداشته باشند.

وی گفت: پاکستان با فجایع ناشی از سیل مواجه شده و البته تمامی نیروهای سیاسی، رهبران مذهبی و سازمان‌های مردم نهاد باید در کنار هم پیگیر مشکلات سیل زدگان باشند.

سازمان ملل با عوامل تشدید اختلافات مذهبی و فرقه‌ای برخورد کند

حجت‌الاسلام والمسلمین وحیدی خاطر نشان ساخت: یکی از عوامل تشدید بحران ملت‌ها و افزایش تهدیدات علیه آنان قدرت‌های استکباری و غربی است زیرا این قدرت‌ها هرگز خواستار دیدن یک ملت قوی نیستند.

وی گفت: باید هرچه سریع‌تر به مشکلات سیل زدگان پاکستان رسیدگی شود البته وضعیت حاکم یک فرصت برای خویشتنداری نیروهای ذیربط است و می‌بایست با یک رویکرد جدی و منسجم بر بحران کنونی غلبه یافت.