به گزارش افکارنیوزبه نقل از، میثم مرادی بیناباج اظهار کرد: سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی سرشار از خیر و برکت است که برای مثال تأکید بر انتشار خاطرات آزاده سرافراز مسعود شیردل موجب شور و نشاط در بین همکاران حوزه هنری استان شده و انشاء‌الله با همکاری این آزاده عزیز به سرانجام خواهد رسید.

بیناباج گفت: حوزه هنری خراسان شمالی هم اکنون تدوین و انتشار هفت عنوان کتاب خاطرات مردمی از انقلاب اسلامی را در هفت شهرستان استان و همچنین پروژه‌هایی را در خصوص شهدا و رزمندگان دفاع مقدس استان در دست مطالعه و تدوین دارد که جمع‌آوری خاطرات مسعود شیردل با توجه به تأکید مقام معظم رهبری نیز با شوق و انگیزه‌ای مضاعف به آن افزوده خواهد شد.

به گزارش فارس پایگاه اینترنتی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه‌ای در جریان سفر به استان خراسان شمالی در منزل شهیدان زیبایی حضور یافتند.

در این دیدار پدر و مادر شهیدان، خاطراتی درباره زندگی و شهادت محمدرضا و عبدالرضا زیبایی و همچنین عموی آن‌ها شهید مرتضی زیبایی نقل می‌کنند و سپس سرگذشت داماد خانواده را بیان می‌دارند که مقام معظم رهبری نکاتی را در ادامه می‌فرمایند.

در این گزارش آمده است: ... مسعود شیردل، داماد خانواده هم از سال ۶۵ تا ۶۹ را در اسارت گذرانده، یعنی از ۱۷ تا ۲۱ سالگی. پدر و مادر که اینها را تعریف میکنند، چهره آقا میرود توی خاطرات سالهای جنگ و میگویند: همان روزهای مرصاد، من هم اهواز و خرمشهر بودم. رهبر انقلاب از داماد خانواده میپرسند که آیا خاطراتش را جایی نقل کرده؟ و وقتی جواب منفی میشنوند، ادامه میدهند: خوبه اینها رو بگید. مثل کتاب پایی که جا ماند که اون جوون یاسوجی نوشته. داماد میگوید: آقا اینها رو نوشتیم. اما بازگو نمیکنیم. آقا میگویند: نه! بازگو کنید. ریا نمیشود. بقیه میگویند یادآوری خاطرات اذیتش میکند. رهبر انقلاب رو به مسئولین ادامه میدهند: راه این است که از حوزه هنری بیایند و با ایشان صحبت کنند. بعد جمع و جور کنند برای انتشار.