به گزارش افکارنیوز،محمدحسین کریمی رهنما، خالق تنها قرآن شیشه‌ای با اشاره به قدمت ۵ هزار ساله هنر آتش و شیشه در ایران می‌گوید: بعد از تحقیق در آرشیوهای دولتی، موزه‌های کشور، ترجمه مقاله‌های متفاوت در این زمینه و سفر به کشورهای دیگر به شیشه‌گری علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم این هنر از یاد رفته را به سبک ایرانی و تکنیک‌های جدید زنده کنم.

این هنرمند در کارخانه تراکتورسازی تبریز کار می‌کند و بعد از کار، ۲ الی ۳ ساعت از وقتش را پای هنرش می‌گذارد و به گفته خودش با این کار روحش را جلا می‌دهد. او هدف از شیشه‌گری را زنده کردن فرهنگ این هنر می‌داند و بُعد مادی آن را در نظر نمی‌گیرد. او تا کنون چهار بار در نمایشگاه‌های متفاوت شرکت کرده است و در کشور چین و نخجوان نیز استقبال خوبی از او شده است.

کریمی رهنما چهار سوره قرآن را به روی شیشه نوشته و برای هر کلمه ۲۰ دقیقه وقت گذاشته و آن‌ها را به صورت پازل در کنار هم قرار داده است. او تصمیم دارد کل قرآن را نگارش کند و بعد آن را با ساروج به صورت کتیبه دربیاورد تا این فرهنگ برای نسل ۵ هزار سال بعد جاودانه شود؛ اما برای نوشتن هر کلمه نیاز به پنج گرم شیشه و برای نگارش کل قرآن به دو تن شیشه نیاز دارد. نبود مواد اولیه، کار او را دشوار کرده و کریمی مجبور است مواد اولیه کارخود را از ترکیه وارد کند و برای هر کیلو مواد ۴۰ یورو بپردازد.

کریمی می‌گوید: با حمایت از این هنراشتغال‌زایی ایجاد ‌شده و جلوی خروج ارز که برای خرید زیورآلات و تزئینات شیشه‌ای صرف می‌شود، گرفته خواهد شد و حتی امکان صادرات این هنر نیز وجود دارد.

او شیشه را به دلیل فاسد نشدن، دوام بسیار و نسوختن جزء یکی از بهترین مواد برای حفظ هنر ایرانی میداند.