به گزارش افکارنیوز،محمد ضرغام مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به پایان یافتن مهلت ثبت نام در ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم گفت: پس از ثبت نام و برگزاری آزمون‌های ورودی، ۸۱ نفر(۳۱ برادر و ۵۰ خواهر) جهت شرکت در ششمین دوره تربیت داور حفظ انتخاب شدند.

ضرغام در ادامه سخنان خود افزود: پس از ثبت نام از علاقه‌مندان برای شرکت در ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم و برگزاری آزمون ورودی، ۸۱ نفر(۳۱ برادر و ۵۰ خواهر) برای شرکت در این دوره، انتخاب شدند.

وی ادامه داد: ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم از تاریخ ۸ تا ۱۰ تیر‌ماه ویژه بانوان و از ۱۰ تا ۱۲ تیرماه ویژه آقایان در اردوگاه شهید حقانی استان البرز برگزار می‌‌شود.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم از «امیر آقایی» و «محمد مهدی بحرالعلوم» به عنوان اساتید ششمین دوره تربیت داور حفظ قرآن کریم نام برد.

ضرغام با اشاره با هدف از برگزاری این دوره تصریح کرد: این دوره با هدف تربیت داوران کارآمد در رشته حسن حفظ و تامین کادر متخصص مورد نیاز داوری در آزمون‌های شفاهی مرحله دوم طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود به نکته‌ای اشاره کرد و گفت: آئین نامه‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری آموزشی دوره و تلاوت‌های کارورزی پیش از شروع دوره از طریق سایت تلاوت برای شرکت کنندگان قابل دریافت خواهد بود.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن الکریم در پایان توضیح داد: پس از برگزاری دوره و آزمونهای پایانی افرادی که بتوانند دوره را با موفقیت سپری کنند، طی دو دوره در آزمونهای اعطای مدرک تخصصی و حافظان قرآن کریم که در مرداد و شهریور سال جاری برگزار خواهد شد، به عنوان کارورز به داوری میپردازند و در صورت موفقیت گواهینامه دائمی برای ایشان صادر خواهد شد.